„Věříš na Santu? V sedmi letech to není obvyklé.“ Trump vzal školákovi vánoční iluzi

Autor: ČTK - 
25. prosince 2018
21:40

Americký prezident Donald Trump vyvolal opět pozdvižení na sociálních sítích. Tentokrát si vysloužil kritiku za to, že zřejmě sebral malému chlapci iluze ohledně Santa Clause. Učinil tak v tradičních telefonátech, jimiž děti každý rok před Vánocemi zjišťují, kdy už k nim dědeček v červené kombinéze s dárky dorazí.

Děti volají do velení protivzdušné obrany (NORAD), které tuto recesistickou službu už mnoho let o Vánocích poskytuje. Několik telefonátů ale bylo v pondělí přepojeno do Bílého domu, kde na ně odpovídal Trump a jeho manželka Melanie. Ta na Twitteru napsala, že pomoci dětem vystopovat Santu je jednou z jejích „nejoblíbenějších tradic“.

„Stále věříš na Santu? Protože v sedmi letech už to není obvyklé, ne?,“ zeptal se Trump v pondělí večer sedmiletého chlapce. Jeho odpověď média nezveřejnila, podle CNN ale Trumpa rozesmála.

Na sociálních sítích se rázem vzedmula vlna komentářů. „Vlastně neexistuje ani nebe, když umřete, shnijete v zemi a sežerou vás červi. Tak veselé Vánoce,“ napsal například v reakci americký scenárista Dan Amira.

„Trump dělá hodně věcí špatně, ale naznačit sedmiletému dítěti, že Santa neexistuje, je asi jedna z mála správných věcí, kterou v úřadu udělal,“ komentoval událost další uživatel Twitteru. „Někdo to udělat musí,“ dodal.

Informace o pohybu Santa Clause se sobím spřežením, v němž vozí dětem dárky, poskytují už několik desítek let dobrovolníci Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD). Nápad se zrodil v roce 1955, kdy plukovník Harry Shoup před vánočními svátky zvedl vyzvánějící telefon v očekávání, že uslyší rozkaz nadřízeného generála. Ke svému překvapení ale slyšel dětský hlas a přání promluvit se Santa Clausem. Nápad zaujal velení NORAD, které přes média pak zřídilo speciální vánoční telefonickou linku.

jajas ( 26. prosince 2018 11:29 )

Máš recht, Santa u nás nikdy nebyl a doufám že nebude! U nás je Ježíšek!

horalysa ( 26. prosince 2018 09:29 )

Pořád lepší věřit na "Santu" že donese dárek, než na čestné úmysly a poctivost ODS! U nás žádný "Santa" nikdy nebyl a nebude.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud