Středa 19. května 2021
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 15°C

Na poslance praskl sexuální skandál. Vydával se za Jamese Bonda, na co ještě lákal „sugar babies“?

Autor: Darina Jíchová - 
18. prosince 2018
15:50

Australský parlament čelí dalšímu sexuálnímu skandálu, jeden z jeho poslanců Andrew Broad (43) měl aférky s výrazně mladšími ženami, které si hledal na internetu. To ale není fakt, který Australany pobouřil, skousli by i to, že je Broad ženatý. Nemohli mu ale odpustit, že dívky, většinou cizinky, „balil“ na milovaný australský pozdrav, „G’day mate“, do češtiny překládaný jako „Dobrý den, kámo,“ nebo neformálně „Dobrej, kámo,“ uvedl deník Guardian.

Australané jsou zhnuseni z metody, kterou poslanec ženy na internetu sváděl. Podle nich zneuctil typický australský pozdrav a dal mu sexuální podtón, který nikdy předtím neměl. Broadova aférka začala na ovocnářské konferenci v Honkongu, kde se poslanec se svou novou přítelkyní poprvé setkal, předtím si jen psali. Místo aby Broad podporoval australské farmáře, což byl účel jeho cesty, věnoval se mladé ženě.

Poslanec se vydával za Jamese Bonda

Žena, o které tisk referuje jako Amy, Guardianu sdělila, že se s Broadem seznámila na internetové seznamce zaměřené na Sugar Babies. Ženy do třiceti se jejím prostřednictvím seznamují se staršími, bohatými muži, kteří se jim za jejich společnost odvděčují drahými dárky.

Dvojice mezi sebou komunikovala hlavně na WhatsAppu, právě jejich zprávy způsobily pořádný skandál. Amy zpočátku ani nevěděla, kdo Broad skutečně je, říkal si totiž James Bond.

Broad se chlubil typickými „schopnostmi“ vesnického chlapce

„Máš ráda australský přízvuk?“ napsal jí poslanec. „Miluju australský přízvuk, je hrozně sexy,“ sdělila mu žena. „Přitáhl bych si tě k sobě a jemně políbil na krk a pak bych zašeptal: Dobrej, kámo. Víš, jsem chlapec z venkova, umím létat letadlem, jezdit na koni a šu**t ženský,“ pochlubil se jí Broad.

Skandál vyústil v rezignaci

Australský tisk zveřejnil přepis zpráv, které Amy novinářům poskytla. Bouřlivá reakce lidí na sebe nenechala dlouho čekat. „Co to má být? 50 odstínů Dobrej, kámo?“ komentovali Broadovu aféru na sociálních sítích. „To je konec našeho oblíbeného pozdravu,“ přidali se další.

Reportérům Guadianu se nepodařilo kontaktovat poslance a jeho kancelář, Broad se ke skandálu nijak nevyjádřil. Nicméně včera na svou funkci rezignoval.

Ponižování žen ve vládě

Broad není jediný australský politik, který má na krku sexuální skandál. Počátkem tohoto roku rezignoval také vicepremiér Barneby Joyce, který udržoval poměr se svou sekretářkou. Jejich vztah praskl, když žena otěhotněla. Poslankyně vystoupily s tím, že tohle je typické chování australských politiků.

Kvůli sexuálnímu skandálu letos v únoru rezignoval také australský vicepremiér Barnaby Joyce. Kvůli sexuálnímu skandálu letos v únoru rezignoval také australský vicepremiér Barnaby Joyce. | Reuters

„Podívejte se na naši, téměř kompletně, mužskou vládu. Odmítají mezi sebe přijmout ženy, denně čelíme ponižování a sexistickým poznámkám,“ tvrdí australské političky, za tento výrok se postavily i poslankyně Julie Bishopová a Julia Banksová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa