Kalifornii zasáhla další katastrofa: Po požáru přišly ničivé povodně

Autor: ČTK, for - 
30. 11. 2018
06:38

Oblast severní Kalifornie, kterou před časem postihly rozsáhlé lesní požáry, zasáhly nyní bleskové povodně. Informovala o tom agentura AP.

Záchranáři nyní pomáhají lidem, kteří uvízli kvůli náhlému a vydatnému dešti ve svých vozech na silnici u města Chico. To leží jen několik kilometrů západně od městečka Paradise, které před časem v podstatě celé lehlo popelem.

Šerif postiženého okresu Butte už nařídil evakuace. Kolika lidí se dotknou, ale podle agentury AP zatím nebyl schopný říci. Do bezpečí kostela v Chicu bude muset být ze svých domovů převezena nejméně desítka rodin.

Podle meteorologů spadlo v oblasti dříve postižené požárem za hodinu 38 milimetrů srážek. Vítr, který bouři doprovázel, na mnoha místech zlámal či vyvracel stromy. Úřady se obávají, že by vydatný déšť mohl způsobit také sesuvy půdy.

Požár Camp Fire spálil v oblasti severovýchodě od San Franciska území o ploše 620 kilometrů čtverečních, zničil 14 000 domů a vyžádal si nejméně 88 obětí. Nyní už je ale pod kontrolou.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa