Děsivé video: Horolezci jen o vlásek unikli smrti, málem je „sejmul“ letící balvan

Autor: nkov - 
1. 12. 2018
12:30

Horolezec Shayan Anwer se svým týmem zdolával pákistánskou horu Spantik, když zuřící bouře uvolnila tunu kamenů, které se začaly řítit přímo na ně. V tu chvíli unikl Anwer jen o vlásek smrti, jeden z uvolněných balvanů ho totiž minul o pouhé centimetry. Celý incident zachytili muži na video.

Na snímku je vidět, že poté, co balvan jen těsně mine Anwera, proletí jen kousek vedle dalšího člena horolezeckého týmu, aby nakonec narazil do jednoho ze stanů. Ten se pod obrovskou tíhou zláme a tlačený kamenem sletí a skončí až u ledovce o tisíce metrů dále.

Lezci museli pak kvůli špatným podmínkám strávit několik nocí v kempu, podle Anwera ale nikdo z nich „oka nezamhouřil“.

Děsivá noc

„Tu noc jsme nikdo nespal. Lidé se střídali ve stráži, aby mohli ostatní varovat před další vlnou padajícího kamení. Ty padaly celou noc. Používali jsme píšťalku, abychom se varovali,“ popisuje děsivou noc Anwer.

„Pokaždé, když jsme slyšeli píšťalku, běželi jsme se schovat. Problém ale byl, že v noci jsme neviděli, kam balvany směřují. Byla vlastně náhoda, že se žádný netrefil do tábora. Jsem rád, že mohu říct, že nikdo nebyl zraněn,“ dodává.

Video Padající kamení je minulo jen o centimetry - Youtube/Shayan Anwer

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa