Exšéf CIA dostal mrtvici. Hayden patřil mezi ostré kritiky Trumpa už od voleb

Autor: ČTK, kal - 
24. 11. 2018
08:30

Bývalého ředitele americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Michaela Haydena (73) postihla tento týden mozková mrtvice a byl hospitalizován. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na jeho rodinu, podle níž je Hayden v rukou lékařských expertů.

Hayden byl generálem amerického vojenského letectva, CIA vedl za vlády prezidenta George Bushe od roku 2006 do února 2009. V letech 1999 až 2005 působil rovněž jako šéf Národní agentury pro bezpečnost (NSA).

V současné době pracuje Hayden jako analytik národní bezpečnosti pro televizi CNN, kde často otevřeně kritizuje nynějšího šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Působí také na Univerzitě George Masona ve Virginii, kde založil Haydenovo středisko pro tajné služby, politiku a mezinárodní bezpečnost.

Již během Trumpovy prezidentské kampaně označil nadcházejícího prezidenta za „zřetelné nebezpečí“. Když Trump v srpnu odebral bývalému řediteli CIA Johnu Brennanovi bezpečnostní prověrku, prohlásil Hayden, že „bude považovat za čest“, pokud ji odebere i jemu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa