Práce snů? Firma vás bude platit za to, že „taháte“ lidi na pivo a milujete bary

Autor: Mii - 
2. prosince 2018
07:10

Pracovní pozici, která je divokým snem každého milovníka piva, inzeruje australská firma Sydney Beer Co. Hledá člověka, který rád organizuje hromadné výpravy za zlatavým mokem a dokáže si ho řádně vychutnat, za což mu chce dávat plnohodnotnou mzdu. Podle firmy nejde o vtip, ale opravdu o vážně míněnou práci.

„Jste častým návštěvníkem barů? Víte spíš, kde si dát dobré pivo, než kdy se bude konat příští pracovní porada? Cítíte se lépe ve víru města než u svého pracovního stolu? Pokud vaší odpovědí je jedno velké ano, pak o vás máme zájem!“ stojí v inzerátu zveřejněném na stránce seek.com.au.

Pozice je v mnoha ohledech velice speciální. Hlavní náplní člověka, který ji získá, bude obcházet firmy - zejména v pátek - a nenásilně nutit zaměstnance, aby skončili s prací dříve a vyrazili s „vedoucím volného času“, jak se dá volně přeložit název pozice, na pivo.

Firma přímo uvádí, že práce bude vyhovovat člověku, který „je dynamický, funguje hlavně odpoledne a neustále sleduje hodiny v kanceláři, kdy už konečně bude moci vyrazit na pivo“. Výše mzdy je dohodou a Sydney Beer Co přijme toho, který zašle nejvíce kreativní přihlášku.

Propagace podniků v Sydney

Nejdůležitější otázka však je, proč za něco takového chce firma platit. Odpověď souvisí s propagačními snahami Sydney – cílem „tahání“ lidí na pivo je, aby objevili, jaká zábava se v australské metropoli skrývá a kde všude dostanou dobré pití. Protože když takto vyrazí jednou, šance je, že příště vyrazí sami.

Pití piva ale v následujících letech nemusí být jednoduché. Jak vyplynulo z nedávné studie zveřejněné v časopise Nature Plants, kvůli klimatickým změnám bude úroda plodin potřebných k výrobě moku klesat a tím se začne cena drasticky zvyšovat. Zatímco v Česku se „jen“ zdvojnásobí, v Polsku například zpětinásobí. V Austrálii pak hrozí, že dojde k úplným výpadkům produkce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud