Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Jehly v jahodách byly pomsta: Zaměstnankyni farmy (50) vadily pracovní podmínky

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2018
10:38

Padesátiletá žena, která pracovala jako kontrolorka na jahodové farmě, byla dnes před australským soudem obviněna, že do jahod ukrývala šicí jehly. Motivem jejího jednání byla pravděpodobně pomsta zaměstnavateli. S odvoláním na soudní zdroje o tom dnes informoval zpravodajský server BBC.

Jehly v jahodách se v polovině září objevily v obchodech šesti australských států a teritorií; nejprve v Queenslandu a následně v Novém Jižním Walesu, Viktorii, Území hlavního města, Jižní Austrálii a Tasmánii. Po konzumaci jahody s jehlou skončil jeden muž v nemocnici. Několik značek své produkty z obchodů preventivně stáhlo. Řadu pěstitelů okolnosti donutily vyhodit tuny jahod.

Místní média uvedla, že obviněnou je australská občanka My Ut Trinh, která je vietnamského původu a do země přišla před více než 20 lety. Zatčena byla v neděli a dnes byla obviněna před soudem v australském městě Brisbane. Na kontaminovaném ovoci byla údajně nalezena její DNA.

Motivem činu byla podle všeho pomsta, která měla zaměstnavateli obviněné způsobit ekonomické ztráty. Žena si prý již dříve stěžovala na pracovní podmínky.

Obviněná zůstane ve vazbě do dalšího soudního jednání, které je naplánováno na 22. listopadu. Maximální trest za „potravinový terorismus“, tedy kontaminaci potravin, byl v září v Austrálii zvýšen z deseti na 15 let vězení. Obviněné hrozí podle australských médií až desetiletý trest.

Od září bylo australské policii nahlášeno 186 případů, kdy byla v jahodách nalezena jehla; 15 z toho se ukázalo jako falešný poplach. Zatím není jasné, z kolika z těchto případů je 50letá obviněná žena podezřelá. Policie dnes uvedla, že vyšetřování kauzy „zdaleka neskončilo“.

Super Duper ( 12. listopadu 2018 12:39 )

Asi nejhorší je , že v Austrálii kauza natolik zlevnily ovoce že ovocnářům se ani nevyplatilo ococe sklízet. Za to v Čechách by ceny ovoce vyletěli o 300% nahoru a ptám se proč ?

padouch236 ( 12. listopadu 2018 11:03 )

To snad není pravda, pitomá nána se nepomstí zaměstnavateli, ale odskáče to nevinný člověk, který si ty jahody koupí. Okamžitě pověsit...

spliny ( 12. listopadu 2018 10:47 )

Takže ta k.r.á.v.a se mstí na nevinných lidech co s tím nemají nic společného!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud