Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Čtyřčlenná rodina zemřela v nepojízdném autě! Jen 18 kilometrů od záchrany

Mladému páru (†19) s dvěma dětmi (†3,†12) uprostřed pustiny se rozbilo auto, a tak se vydali do 18kilometrů vzdálené osady. Všichni zemřeli (ilustrační foto)
 (Autor: profimedia.cz)
Autor: rc - 
12. listopadu 2018
13:02

Mladá rodina cestovala přes australskou divočinu, když se jim rozbilo auto a oni uvízli v „zemi nikoho“. Rozhodli, že dojdou do osady vzdálené osmnáct kilometrů, tam však nikdy nedorazili. Mladí rodiče (†19) se svým synem (†3) a kamarádem (†12), který s nimi cestoval, zemřeli několik dnů po nehodě na hypertermii a dehydrataci.  

Vnitrozemí Austrálie je obydleno jen řídce. Většinu území obývají zvířata a sem tam se mezi vyprahlými pláněmi objeví nějaká osada či menší městečko. Přes australskou savanu v Severním teritoriu jela autem mladá rodina, která cestovala z osady Willowra.

Jejich auto se však zhruba pět set kilometrů od Alice Springs rozbilo. Rodina vyrazila dál pěšky po silnici Jarra Jarra, která vede přes odlehlou step a pomoci se tam člověk nedovolá.

Mladí rodiče, kterým bylo devatenáct let, se rozhodli, že vezmou svého malého synka (3) a kamaráda (12), který s nimi cestoval, a vydají se do pouhých 18 kilometrů vzdálené osady!

Tam se ale nikdy nedostali. V australské pustině se teploty tou dobou vyšplhaly až ke 40 stupňům. Jejich cesta, která měla původně trvat pouhých pět hodin, se změnila na několikadenní boj o život. Skupinka měla nedostatek jídla i vody. Zemřeli na hypertermii a dehydrataci.

O pět dní později byla těla tří obětí nalezena necelých 5 km od porouchaného vozu. Jejich mrtvoly našel ve středu odpoledne australský domorodec ze zmíněné kmenové osady Wilowra. Mrtvola dvanáctiletého chlapce se našla o den později, 120 metrů od místa, kde byla nalezena předešlá tři těla.

Policie se případem dále zabývá a prohledává místo, kde k tragédii došlo. Zjišťuje, zda s nimi autem nejel ještě někdo další. „Ačkoliv policie nemá žádné informace, že by v autě byli ještě jiní cestující, pokračujeme v pátrání, dokud si nebudeme jisti, že oblast byla dostatečně prozkoumána,“ řekl pro DailyMail Jody Nobbs, který vede vyšetřování tragédie.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání