Drsné boje v hladomorem zmítaném Jemenu. Během jediného dne zemřelo 150 lidí

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2018
07:57

V bojích o jemenské přístavní město Hudajdá bylo za posledních 24 hodin zabito 149 lidí, z toho nejméně 110 vzbouřenců, 32 příslušníků provládních sil a sedm civilistů. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na vojenské a zdravotnické zdroje.

Aktuální bilanci podle AFP potvrdil i vojenský zdroj na straně vládních sil. Střety kolem západojemenského města ovládaného šíitskými povstalci, a od neděle i přímo v něm, si od začátku měsíce vyžádaly stovky mrtvých.

Město ležící na západě Jemenu na břehu Rudého moře má velký strategický význam. Je totiž hlavní vstupní branou pro zásobování země, jež se kvůli vleklému konfliktu ocitla na pokraji hladomoru.

Hudajdá je cílem ofenzivy provládních sil podporovaných Saúdskou Arábií už od poloviny června. Šíitští povstalci Húsíové, podporovaní Íránem, nyní v některých čtvrtích města zarputile vzdorují postupu provládních sil.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 12. listopadu 2018 13:12 )

Co takhle "Mirovou misi" NATO v Jemenu?? Babis hodla vyrazit do valky-asi chce i on metal--tak proc ho tam neposlat? Ani GOlany by nebyly spatne, neb nejhorsi terorismus je ten Statni, a NATO jsou Zidi mistri!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud