Novináře uškrtili, tělo rozčtvrtili a zničili: Prokurátor řekl děsivé detaily

Autor: ČTK - 
31. října 2018
15:20

Chášukdží byl naposledy spatřen 2. října při vstupu na konzulát Saúdské Arábie v Istanbulu. Saúdská Arábie až po více než čtrnácti dnech přiznala, že byl zavražděn. Zatkla v souvislosti s vraždou 18 lidí. Saúdskoarabský novinář Džamál Chášukdží byl hned po příchodu na konzulát své země v největším tureckém městě Istanbulu uškrcen. Řekl to dnes istanbulský prokurátor, s nímž se sešel jeho saúdskoarabský protějšek. Istanbulský prokurátor prohlásil, že tělo bylo následně rozčtvrceno a zničeno.

Prokurátor také řekl, že návštěva saúdskoarabského prokurátora nepřinesla konkrétní výsledek. Prokurátor Saúdské Arábie přicestoval do Turecka v neděli a dnes odjel.

Chášukdží šel 2. října na konzulát vyřídit si doklady o rozvodu a už z něj nevyšel. Turecko od počátku tvrdilo, že byl zabit, Saúdská Arábie to zprvu popírala, pak tvrdila, že zemřel nešťastnou náhodou při rvačce, a nakonec přiznala, že byl zavražděn. Jeho tělo se dosud nenašlo a nebyli označeni hlavní viníci.

Další podrobnosti připravujeme.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

satanas ( 1. listopadu 2018 16:03 )

Jojo, stat se to v RUsku nebo Britovi, tak se tzv."Ceska" televize zblazni..Snad by i prestala placat o "BLahobytu" Prvni republiky, zbrzdila propagandu k Srpnu 68 a "Ruzni politicti geografove a byvali ztrozkotani politici a dalsi jeji komici by nediskutovali o nicem jinem..No, a ono zatim nic..Tichoucko po pesine,..cekaji snad na povoleni z US embassy?

asijo ( 31. října 2018 16:22 )

Nějak mě taky uniká,jaké jsou sankce,co na to OSN,EU a naše pražská kavárna?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud