Mrzačil a zabíjel nepohodlné. Obávaného kápa mafie našli mrtvého ve vězení v USA

Autor: ČTK - 
30. října 2018
19:09

Jeden z nejznámějších zločinců Spojených států James "Whitey" Bulger byl nalezen mrtev ve vězení, kde si odpykával doživotní trest. Informoval o tom dnes list The Boston Globe, podle jehož zdrojů byl devětaosmdesátiletý boss bostonské mafie zavražděn.

Bulger byl před pěti lety odsouzen k dvojnásobnému doživotnímu trestu za jedenáct vražd, vydírání a praní špinavých peněz. Zločinec neblaze proslulý po celých Spojených státech byl nedávno převezen do přísně střežené věznice Hazelton ve státě Západní Virginie.

Škrcení, mrzačení, vraždy

Úřady podle agentury AP potvrdily jeho úmrtí, verzi o vraždě však nekomentovaly. Bulgerův gang Winter Hill (Zimní kopec) řádil v Bostonu hlavně v 70. a 80. letech. Kápo místní mafie byl usvědčen z 31 ze 32 činů, z nichž ho prokurátoři obviňovali.

Podle soudních spisů škrtil, mrzačil a střílel všechny, které pokládal za potenciální soupeře, policejní informátory či prostě nepohodlné svědky. Sám přitom donášel informace policii.

K dopadení pomohla bývalá miss

Bulgerovi se dlouhá léta dařilo vězení vyhýbat. Téměř dvě desetiletí žil na útěku před zákonem, vraždil potenciální svědky a korumpoval policisty.

K jeho zadržení vedl tip od bývalé královny krásy Islandu v roce 2011, kdy jej spravedlnost dopadla v kalifornské Santa Monice, kde žil se svou dlouholetou přítelkyní.

Zahrál si ho Jack Nicholson

Jeho příběh dlouho fascinoval americká média a inspiroval spisovatele či filmaře. Ve zřejmě nejznámějším zpracování Bulgerových osudů, kterým byl film Martina Scorseseho Skrytá identita z roku 2006, jej ztvárnil Jack Nicholson.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Monikay ( 30. října 2018 20:10 )

to ho nechali ještě dlouho dožít

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud