Tvůrce Androidu obtěžoval kolegyni, dostal „zlatý padák“ 90 milionů dolarů: Ředitel Googlu to odmítá

Autor: ČTK - 
26. 10. 2018
07:04

Americká internetová společnost Google kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování od roku 2016 propustila 48 zaměstnanců, včetně 13 vysoce postavených manažerů. S odvoláním na email, který generální ředitel Googlu Sundar Pichai zaslal zaměstnancům a který byl následně zveřejněn na Twitteru, o tom dnes informoval zpravodajský server BBC.

Dopis byl napsán v reakci na článek amerického listu The New York Times (NYT), podle kterého tvůrce operačního systému Android Andy Rubin dostal po odchodu z Googlu v roce 2014 odstupné ve výši 90 milionů dolarů, přestože v té době čelil obvinění, že v roce 2013 v hotelovém pokoji přinutil zaměstnankyni, se kterou měl mimomanželský poměr, k orálnímu sexu. Rubinův mluvčí Sam Singer podle NYT obvinění odmítl a uvedl, že Rubin Google opustil v roce 2014, aby založil firmu Playground poskytující podporu mladým technologickým firmám.

Pichai v dopisu napsal, že se mu článek NYT „četl těžce“ a zdůraznil, že Google přistupuje „smrtelně vážně“ k zajištění „bezpečného a inkluzivního pracovního prostředí“. Chceme vás ujistit, že se každou stížností na sexuální obtěžování či nevhodné chování zabýváme, vyšetřujeme ji a konáme,“ pokračoval šéf Googlu. Doplnil, že lidé, kteří v uplynulých dvou letech v souvislosti s těmito stížnostmi dostali výpověď, neobdrželi finanční kompenzaci.

Článek NYT s odvoláním na dva nejmenované vysoce postavené zaměstnance Googlu uvádí, že někdejší šéf společnosti Larry Page, požádal Rubina, aby z firmy odešel kvůli obvinění z nevhodného sexuálního chování vůči zaměstnankyni. Podle listu Google došel k závěru, že stížnost zaměstnankyně byla důvěryhodná. Zda tomu tak opravdu bylo, nicméně Google oficiálně nepotvrdil, píše BBC. Rubin uvedl, že se žádného nevhodného chování nedopustil a Google opustil na vlastní žádost.

Video Programátor Googlu vytkl firmě: Až moc prosazujete ženy. Dostal padáka - Reuters, Markéta Volfová

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa