Jih Španělska zasáhly bleskové záplavy. Při záchranné akci zemřel hasič

Autor: ČTK - 
21. 10. 2018
19:05

Bleskové záplavy způsobené přívalovými dešti zasáhly jižní Španělsko. Při cestě k zásahu přišel o život jeden hasič, když se na zaplavené silnici převrhlo hasičské vozidlo se třemi muži. Dva kolegové byli zachráněni, třetího ale odnesla voda a jeho tělo bylo dnes ráno nalezeno o sedm kilometrů dále, informovaly španělské úřady.

Nejhůře jsou v Andalusii postiženy provincie Málaga, Cádiz, Sevilla a Granada. Od dnešního rána tam musel být kvůli špatnému počasí do odvolání zastaven provoz na čtyřech železničních tratích. Nesjízdné jsou mnohé silnice. Dvě lokality s celkem 7500 obyvatel jsou podle zpráv v médiích od nedělního rána zcela odříznuté od světa.

Španělsko čelí náporu špatného počasí

Podle státní španělské meteorologické služby Aemet spadlo v některých částech provincie Málaga během 12 hodin, od sobotního večera do dnešního rána, kolem 300 litrů vody na čtvereční metr. V daných oblastech byla až do nedělních 18:00 hodin prodloužena platnost nejvyššího stupně poplachu - červeného.

Počasí trápí Španělsko už řadu dní. Minulý týden přišlo při záplavách na ostrově Mallorca o život 13 lidí. Regionální vláda Baleárských ostrovů dnes odhadla škody vzniklé na Mallorce na zhruba 2,3 miliardy korun.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa