Smutný konec pátrání: Záchranáři našli tělo Arthura (†5), obětí záplav na Mallorce je už 13

Autor: ČTK - 
17. října 2018
14:42

Záchranáři ve středu našli na východě ostrova Mallorca tělo pětiletého chlapce, který zemřel stejně jako jeho matka při záplavách minulý týden. Na čtyři stovky lidí po něm pátraly více než týden. Informují o tom španělská média. Bleskové povodně, které postihly tento středomořský ostrov oblíbený turisty před týdnem v úterý, si vyžádaly 13 obětí, včetně šesti cizinců.

Tělo malého Arthura našli záchranáři u osmitisícového městečka Sant Llorenç des Cardassar, které bylo záplavami zasaženo nejvíce. Podle deníku El Mundo bylo dítě nedaleko místa, kde před týdnem našli jeho matku. Čtyřicetiletá lékárnice při povodni zemřela, když její vůz s dětmi strhl proud vody. Ještě předtím se jí podařilo s pomocí německého cyklisty zachránit svou osmiletou dceru.

Rodina zesnulé ženy už minulý týden mladému Němci Danielu Thierkeovi poděkovala za záchranu malé holčičky, uvedl deník ABC. Do médií také zaslala dopis, v němž poděkovala všem, kteří neúnavně hledali malého Arthura.

Za oběti záplav se dnes večer na Mallorce koná mše, jíž se zúčastní i španělský královský pár. Král Felipe VI. s manželkou Letizií navštívili postiženou oblast už v pátek.

Při povodních, které španělští meteorologové označili za naprosto výjimečné pro danou oblast, zemřeli kromě sedmi Španělů i tři Němci, dva Britové a jedna Holanďanka.

Video Přes Mallorcu se prohnala bouře. - Reuters, Andres Martin, @COL1N92

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud