Největší vůl světa žije ve Španělsku. Denně sežere 50 kilo brambor a mrkve

Autor: ČTK, ula - 
10. října 2018
06:55

Jmenuje se Potxolo, je mu sedm let a denně sežere asi 50 kilogramů brambor, mrkve a další potravy. Řeč je o zřejmě největším volovi světa, který nežije nikde jinde než ve Španělsku. Podle deníku El Mundo jeho majitelé už kontaktovali Guinnessovu knihu rekordů.

„Očekáváme, že v zimě bude přibírat na váze ještě víc a do porážky příští rok bude mít minimálně 2100 kilogramů," odhadl Tedy Sánchez. Jeho vykastrovaný býk, který je plemene plavý aquitánský skot, váží nyní 1900 kilogramů.

Obří vůl žije na farmě v baskické obci Legorreta, kde před lety vyrostl další rekordman. Patřil stejnému majiteli, jmenoval se Pezuňas, a když šel v roce 2013 na porážku, vážil 2200 kilogramů.

 

Sánchez odhaduje, že by se Potxolo mohl napřesrok prodat za 40.000 eur (asi milion korun). „Když ale uvážíte, kolik toho za osm let sní, ještě na prodeji tratíme. Ale je to otázka marketingu,“ dodal s tím, že už má tři zájemce. „Zatím jsme se nerozhodli, jestli uděláme dražbu, nevylučuji, že ho prodáme po částech,“ řekl reportérovi deníku El Mundo farmář, zatímco se Potxolo pásl vedle na louce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

horalysa ( 10. října 2018 12:21 )

Kdepaáááák. Největší vůl pochází z Česka. Jmenuje se Kalousek a nežere brambory, ale pije alkohol. Ten je jeho silnou stránkou.

sores ( 10. října 2018 11:37 )

A v řadách českých politiků !!!!!!!!!!! Kam se na ně hrabe španělský vůl!

ivoadler ( 10. října 2018 11:16 )

Ve Španělsku? To mě překvapuje. Ale ruku na srdce. Kdyby se u nás konala soutěž o největšího vola, kolik by asi bylo kandidátů?

ja-stana ( 10. října 2018 10:51 )

Ó ta podoba, jen jsem si myslela že jede na chlast.

bigscrotum ( 10. října 2018 10:10 )

U nás jich je a bylo od roku 1989 stovky a všichni v politice! A ten největší se teď dostal do senátu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud