Výbuch na Ukrajině: Explodoval muniční sklad, evakuovali 10 tisíc lidí

Autor: ČTK - 
9. října 2018
06:36

Vojenským muničním skladem na severu Ukrajiny otřásla dnes nad ránem exploze spojená s požárem, kvůli čemuž úřady evakuovaly z okolí na deset tisíc lidí. V oblasti vzdálené přibližně 180 kilometrů od Kyjeva je uzavřen letecký prostor a přerušena silniční i železniční doprava. Informace o případných obětech, zraněných či škodách oznámeny nebyly. Zatím není jasné, zda šlo o náhodu či úmyslný čin, uvedla agentura Reuters.

Incident se stal poblíž obce Ičňa v Černihivské oblasti východně od ukrajinské metropole přibližně ve 3:30 místního času (2:30 SELČ). Podle informací agentury AFP došlo k explozi ve skladišti číslo šest pokrývajícím plochu 700 hektarů. Ministerstvo obrany sdělilo, že přesný rozsah výbuchu zatím nebyl upřesněn. Uzavřen byl vzdušný prostor v okruhu 20 kilometrů.

Ukrajinská armáda, která na východě země bojuje se separatisty podporovanými Moskvou, má v posledních letech s výbuchy muničních skladů neblahé zkušenosti. Loni v září bylo evakuováno na 30 000 lidí po požáru a sérii výbuchů ve vojenské základně u obce Kalynivka ležící 190 kilometrů jihozápadně od Kyjeva, kde se podle místních médií nachází největší muniční sklad v zemi.

Výbuch muničního skladu v roce 2017:

Video Výbuch muničního skladu na Ukrajině: Vláda evakuuje 20 tisíc lidí. - Reuters, David Vaníček, Hudební banka

salto ( 9. října 2018 13:59 )

Zase ten Putin se Zemanem? Ono se vyplatí tyhle dva nena.rat

asijo ( 9. října 2018 08:53 )

Nezapomeňte jko vždy obvinit Rusko,spojenci s vámi budou určitě souhlasit.

kalina107 ( 9. října 2018 07:52 )

Do zprávy mohli rovnou napsat , že na Slovensku nakládají USA tanky na vagony a stěhují se na Ukrajinu . Přes Česko projeli bez vědomí občanů . Právě kvůli válečné technice USA vrahů se u nás teď opravují mosty . O občany samozřejmě nejde . Ty má NNATO a EU u ***e . Nás už nechají napospas .

Antonin Blaha ( 9. října 2018 06:54 )

 Zas nekdo prozradil ze ma byt audit?To bude jiste nahoda velebnosti😂😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud