„Otrávili ho!“ Exvůdce Pussy Riot byl transportován do Berlína, zachrání mu lékaři život?

Autor: ČTK - 
16. září 2018
08:24

Bývalý vůdce ruské protestní skupiny Pussy Riot Pyotr Verzilov, který byl v úterý ve vážném stavu hospitalizován, byl letecky přepraven do Berlína. V Německu se podrobí další léčbě u specialistů. Informoval o tom v neděli zpravodajský server BBC News.

V sobotu členka Pussy Riot Veronika Nikulšinová oznámila, že Verzilov nabyl vědomí. Nikulšinová už dříve řekla, že byl Verzilov otráven. Po úterním soudním jednání si údajně nejprve stěžoval, že přestává vidět, pak nemohl mluvit, potom nedokázal chodit.

Ošetřující lékaři podle rozhlasové stanice Echo Moskvy nevylučují, že Verzilov se přiotrávil léky. Jeho blízcí takovou možnost ale odmítli.

Verzilov má ruské a kanadské občanství, jeho bývalou manželkou je Naděžda Tolokonnikovová, též členka Pussy Riot, která byla v roce 2012 odsouzena na dva roky do vězení za divoký punkový koncert v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Tolokonnikovová údajně Verzilova přivítala dnes na berlínském letišti. Na krátkém videu a na fotografiích, které zveřejnil německý bulvární list Bild, je Verzilov vidět v letadle a poté, jak je odnášen na nosítkách.

Verzilov proslul zejména jako inspirátor okázalých performancí umělecké skupiny Vojna, je vydavatelem internetového serveru Mediazona, který monitoruje situaci v ruském vězeňství. V letech 2013 až 2014 se zapojil do protestních akcí proti proruskému režimu na Ukrajině, které vyústily v pád prezidenta Viktora Janukovyče. Se skupinami Vojna a Pussy Riot se podle některých informací rozešel.

Za narušení červencového finálového zápasu mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Chorvatskem strávil Verzilov a další tři ženy 15 dní ve vězení. Na hřiště vtrhli v policejních uniformách.

Video „Ku*da sem, ku*da tam!“ Co řekla Máša z Pussy Riot na Zemanův výrok? - Lukáš Červený

salto ( 17. září 2018 08:04 )

Že by se ten nekvalitní matroš z Ostravy dostal až k Nikulinovi?

horalysa ( 16. září 2018 11:05 )

Šéfa dámského bordelu chtěli otrávit? No to jsou mi věci. Určitě to udělal Putin.

fido2 ( 16. září 2018 10:50 )

No chudák. Buď to byl novičok nebo metyalkohol...

Antonin Blaha ( 16. září 2018 09:53 )

 Karma funguje😉

pekaaaros ( 16. září 2018 09:50 )

teda samozřejmě v Česku přežiješ, pokud zrovna neskončíš na dně Orlíku. To jsem zapomněl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud