U českých hranic se potuluje klokan. Úřady marně hledají jeho majitele

Autor: ČTK - 
4. 9. 2018
18:02

V lesích a na loukách hornorakouského okresu Hellmonsödt, nedaleko hranice s Českou republikou, byl v posledních dnech několikrát spatřen klokan. Informovala o tom dnes agentura AFP. Policie doufá, že se jí majitel zvířete, které je jedním ze symbolů Austrálie, přihlásí. Rakušané si přitom dost zakládají na tom, že v jejich zemi klokani nežijí.

Policie, která vačnatce rozpoznala na zaslaných fotografiích a videích, se nyní pokouší zjistit, komu zvíře patří. „Obvolali jsme všechny zoologické zahrady a majitele klokanů v okolí, ale nikdo nehlásil chybějící zvíře. Doufáme, že se majitel přihlásí,“ řekl AFP zástupce místní policie. Pro chov klokanů v zajetí je v Rakousku vyžadováno speciální povolení.

Policie nedokáže říct, o jaký druh klokana jde. Ujišťuje ale, že klokan je plaché zvíře a je málo pravděpodobné, že by napáchal materiální škody. Jeho šance na přežití ve volné přírodě jsou „vynikající“, uvedl policejní zdroj.

Zmatky s názvem

Rakušané často upozorňují na to, že v jejich zemi klokani volně nežijí. Mnozí lidé si totiž alpskou republiku pletou s Austrálií kvůli anglické podobě názvů obou zemí Austria a Australia. Rakušanům tak občas dorazí pošta určená původně protinožcům.

V Rakousku se dají koupit i trička s nápisem „No kangaroos in Austria“ (V Rakousku nejsou klokani).

Doporučujeme
xeen ( 4. září 2018 22:56 )

Třeba není žádného chovatele. Možná jen přimigroval z Austrálie před válkou, tohle byla první bezpečná země a chystá se požádat o azyl. Navíc se tváří chytřeji než do Evropy mířících 90% lidských migrantů a pravděpodobně bude i užitečnější.

bibijana ( 4. září 2018 20:14 )

Tak ono to v tomto bordelstátu dopadne tak, že veterináři spolu s myslivci vyrazí na lov a milého klokana odprásknou jako nežádoucího potížistu s výmluvou, že určitě měl vzteklinu.

tomik007 ( 4. září 2018 19:25 )

Asi dajaka surimata uciekla z bocianieho hniazda

peotl ( 4. září 2018 18:33 )

pošlete ho do středních Čech a my si z něj uděláme dietní guláš

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud