Byli tři? Policie pátrá po dalším podezřelém z vraždy v Chemnitz, mělo by jít o Iráčana

Autor: ČTK - 
4. 9. 2018
14:51

Saské státní zastupitelství pátrá v souvislosti s vraždou pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) po třetím podezřelém. Jde o Iráčana. Zatykač na něj soud vydal dnes dopoledne, informují německá média.

Vražda Němce s kubánskými kořeny, z níž byli dosud podezřelí dva mladí muži z Iráku a Sýrie, vedla v Chemnitzu k řadě protestů. Některé z nich doprovodily střety s policií a také útoky pravicových radikálů na přistěhovalce.

Dva podezřelí muži jsou ve vazbě už od 26. srpna, kdy Daniel Hillig zemřel. O pátrání po třetím podezřelém informovaly úřady až dnes.

Nejasná identita podezřelých

Mezitím ministerstvo vnitra zveřejnilo informace, z nichž vyplývá, že není úplně jisté, odkud pocházejí první dva podezřelí. V případě údajného Syřana totiž úřady dosud vycházely jen z jeho vlastních slov, v případě údajného Iráčana pak z jeho vyjádření a falešných dokumentů, které předložil. V obou případech se nyní německé úřady snaží zjistit, odkud muži skutečně jsou.

Neklidný Chemnitz

V Chemnitzu, který leží nedaleko hranic s Českem, je dnes klid, tamní dění ale nadále vzbuzuje velké emoce. V pondělí večer se zde koncertu proti rasismu a pravicovému radikalismu zúčastnilo kolem 65.000 lidí, akci ale na Twitteru tvrdě odsoudila politička protestní Alternativy pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová. „Jste poddanými Merkelové, jste nechutní a tancujete na hrobech,“ vzkázala lidem, kteří se pokojného koncertu zúčastnili.

Video Pochod proti migrantům v Chemnitzu připomněl i smrt Češky Nadi (†34) - Markéta Volfová, Aleš Brunclík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

Další videa