Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Muže hodiny pronásledovala neodbytná veverka. Zavolal na ni policii

Autor: nkov - 
11. srpna 2018
13:14

Policie německého města Karlsruhe řešila nezvyklý případ, kdy je o pomoc v telefonátu požádal zoufalý muž. Toho pronásledovalo mládě veverky a on se jej nemohl dlouhé hodiny zbavit. Když policie přijela na místo, veverka muže stále terorizovala. Byla tedy vzata do vazby, po cestě do ní ale vyčerpáním usnula.

Policisté neodbytnou veverku pojmenovali Karl-Friedrich a udělali z ní svého nového maskota, píše server BBC. O Karla se podle dostupných informací starají v záchranném centru pro zvířata.

O případu informovala policie ve čtvrtek na svém Twitteru, kde uveřejnili i fotografie nevinně vyhlížejícího pachatele.

Podle policejní mluvčí Christiny Krenzové mláďata veverek, která se ztratila matce, často pronásledují lidi kvůli jídlu. Při hledání náhradní matky pak umí být vskutku neodbytná. „Může to být celkem děsivé,“ dodala mluvčí s tím, že volající se veverkou „mohl cítit ohrožený.“

Ne vždy jsou veverčí případy úsměvné

V červenci minulého roku například varovali newyorští strážníci před extrémně agresivní veverkou v Prospect Parku. Ta během krátké doby napadla celkem 5 lidí.

Obětí útoku veverek se stal i šestiletý chlapec z anglického Cornwallu. Toho napadla a pokousala skupina šesti rezavých hlodavců.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

naidka ( 11. srpna 2018 14:55 )

Tak se měl tento nebojácný muž před veverkou někam schovat - třeba do kanálu.

Monikay ( 11. srpna 2018 14:32 )

U nás na sídlišti je hodně veverek, tak snad si mně nějaká nevyhlédne. Mně se vybavuje zážitek když jsme seděli v kuchyni ve 4. patře a kolem okna po zdi paneláku si to veverka hasila nahoru...

Zobrazit celou diskusi