Obří exploze v italské Boloni si vyžádala tři mrtvé a 67 zraněných. Poničila i most

360p
Autor: kal, kal, kal - 
6. 8. 2018
16:20

V pondělí odpoledne svědci zaznamenali velkou explozi, která byla v blízkosti místního letiště v italské Boloni, zhruba kilometr daleko. Podle policie výbuchu předcházela nehoda na dálnici, kde se zřejmě srazilo auto s cisternou. Incident si vyžádal tři mrtvé a 67 zraněných, informuje televize CNN. 

Na záběrech na sociálních sítích je vidět velká ohnivá koule, která stoupá do vzduchu. Doprava v obou směrech tamní dálnice byla zastavena. Podle policie exploze ovlivnila dopravu nejen na dálnici, ale i v Borgo Panigale. Provoz letiště dotčen není. Most nad křižovatkou dálnic A1 a A14 se částečně zřítil.

Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách. Podle zdrojů italské agentury snahu hasičů požár uhasit ztěžovalo vedro panující na místě. K hašení byl povolán také vrtulník. Plameny se nakonec podařilo uhasit a hasiči se nyní snaží místo zchladit, aby se mohlo pátrat po případných dalších mrtvých.

„Zrovna jsem koukala ze svého okna, když se najednou ve vzduchu objevila spousta ohně,“ popsala incident na Twitteru jedna ze svědkyň, která se v době výbuchu nacházela poblíž. 

Mluvčí italských záchranářů televizi CNN sdělil, že tři lidé explozi nepřežili. Dalších 67 je zraněných, z čehož někteří vážně. Mohly za to trosky odlétávající od silného požáru, který vyvolaly následné exploze nejméně deseti automobilů.

Dva ze zraněných byli převezeni na oddělení popálenin v Parmě a Ceseně. Mezi zraněnými je i 13 policistů.

Exploze očima italských hasičů:

Video Letecký pohled na explozi poblíž letiště v italské Boloni - reprofoto Twitter
360p

Doporučujeme
dartwader ( 6. srpna 2018 19:32 )

Boloňské špagety

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa