USA zadržely domnělou agentku ruské vlády. Měla se snažit o ovlivnění americké politiky

Autor: ČTK - 
16. července 2018
22:46

Spojené státy zadržely 29letou Rusku, kterou viní z toho, že se jako agentka ruské vlády snažila ovlivnit americkou politiku. V prohlášení to dnes podle agentury Reuters oznámilo americké ministerstvo spravedlnosti s tím, že zadržená Marija Butinaová čelí obvinění, že její práci řídil náměstek guvernérky ruské centrální banky Alexandr Toršin, který je na americkém sankčním seznamu.

Butinaová, která byla zadržena v neděli, žila ve Washingtonu jako studentka a založila ruskou organizaci obhajující právo nosit zbraň. Sám Toršin je horlivý stoupenec liberalizace obchodu se zbraněmi a aktivní příznivec americké Národní asociace držitelů zbraní (NRA). Spekuluje se, že tento údajný blízký spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina má kontakty na špičky ruské mafie.

Podle dokumentů pro soud pracovala Ruska se dvěma nejmenovanými občany USA a jedním ruským činitelem, s nimiž se snažila ovlivnit americkou politiku a infiltrovat organizace hájící právo na střelné zbraně. Z fotek na jejím Facebooku je patrné, že se účastnila akcí, které NRA pořádala a sponzorovala.

Butinaová podle amerických úřadů organizovala ve Washingtonu a New Yorku večeře, na kterých se snažila rozvinout vztahy a kontakty s americkými politiky s cílem vytvořit skrytý komunikační kanál pro ovlivnění amerického rozhodovacího systému ve prospěch Ruské federace.

vaber ( 17. července 2018 09:02 )

to jsou američtí voliči tak hloupí, že deset agentů ovlivní volby prazidenta? vždyť rozumně uvažujícím lidem musí být takové argumenty pro srandu a pokud by ovlivnění byla pravda, tak jsou voliči jen loutky v rukách těch co s nimi manipulují , potom lidé nemají vlastní myšlení a chovají se jako stádo a člověk by si neměl říkat "rozumný" , politici ale takové stádo potřebují

Taurus70 ( 17. července 2018 07:40 )

 Takze vlastne ted kdo v Americe promluvi rusky a ma nejake vzdelani nebo funkci je agent,uz chybi jen internacni tabory 😎

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud