Melania Trumpová to schytala za bundu, ve které letěla za dětmi migrantů

Autor: ČTK, pk - 
22. června 2018
10:40

První dáma Spojených států Melania Trumpová vyvolala kritiku volbou oblečení, v němž ve čtvrtek odcestovala na návštěvu texaského centra, kde jsou internovány děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů. Melania měla na sobě bundu ze Zary s nápisem: I really don't care, do u?  („Je mi to úplně jedno, a vám?“). Mluvčí manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámila, že se jedná pouze o bundu a nemá žádný skrytý význam.

Bývalá modelka Trumpová měla podle fotografií parku s kapucí za 39 dolarů z oděvního řetězce Zara na sobě, když na letecké základně Andrews nastupovala do letadla mířícího do pohraničního detenčního centra v McAllenu ve státě Texas. Bundu měla stále na sobě i po návratu do Washingtonu ve středu večer.

Prezident Donald Trump prohlásil, že se Melania tímto gestem „odvolává na média, která šíří falešné zprávy“. Učinil tak na svém Twitteru poté, co byla jeho žena za bundu, která stála 39 dolarů (860 korun), tolik kritizovaná. 

„Média by se měla méně zajímat o šatník první dámy“

Mluvčí první dámy Stephanie Grishamová prohlásila, že se jedná jen o bundu a není v tom žádná skrytá zpráva. Na svém Twietteru uvedla: „Dnešní návštěva dětí v Texasu značně zasáhla první dámu. Kdyby média investovala více času a energie na podporu jejího počínání a úsilí pomoci dětem, než nad spekulováním a soustředěním se na její šatník, mohlo by se dětem daleko víc pomoci. #SheCares #ItsJustAJacket.“

Trumpová navštívila detenční centrum pro děti v Texasu den poté, co její manžel pod tlakem domácí i zahraničí kritiky podepsal dekret, kterým ukončil spornou praxi rozdělování rodin migrantů, kteří do USA přicházejí nelegálně.

Trump nařídil úřadům, aby začaly vracet děti odebrané migrantům bez dokladů. Na dospělé migranty je po jejich zadržení uvalena vazba, jejich děti pak úřady až dosud nuceně umísťovaly do internátní péče. Takto bylo od května odděleno od rodičů na 2300 dětí.

Melania se do migrační krize vložila před několika dny, kdy prohlásila, že násilné rozdělování rodin vidí velmi nerada. Agentura Reuters poznamenala, že názor první dámy přispěl k Trumpovu rozhodnutí s kritizovanou praxí skončit.

V McAllenu se Trumpová sešla se zaměstnanci střediska, kde pobývá více než 50 dětí ve věku od 12 do 17 let. Šest z nich bylo odděleno od rodičů při překračování hranice, sdělily úřady novinářům. Trumpová si rovněž prohlédla školní třídu v centru a hovořila s asi 20 žáky. Během návštěvy centra na sobě parku s nápisem neměla, napsala agentura Reuters.

Stylové outfity Melanie Trump:

Video Stylové outfity Melanie Trump - youtube.com/Mary Tardito/BPŽ

bizon_pepa ( 22. června 2018 13:05 )

Ale vzdyt ty se tu taky jen predvadis. Kromě pravopisnych chyb je tvuj prispevek uplne o ničem.

urim ( 22. června 2018 12:59 )

Je mi úplně jedno v čem za migranty jela,jen to jen hadr, ale spíš nevidím důvod této cesty, který by měl nějaký smysl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud