Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Nešťastný princ: Zranil se při autonehodě, jeho žena srážku nepřežila

Autor: jer, ČTK - 
17. června 2018
17:25

Bývalý kambodžský premiér a zároveň princ se vážně zranil při autonehodě. Jeho žena při srážce s jiným vozem zemřela. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Princ a ex-premiér Norodom Ranariddh (74) byl se svou ženou Ouk Phallovou (39) na cestě na setkání s politickými příznivci. Do cíle své cesty ale nedorazili. Jejich automobil se čelně srazil s vozem taxi.

Pár byl přepraven do místní nemocnice v provincii Preah Sihanouk, Phallová zraněním z nehody po pár hodinách podlehla. Podle AFP bylo při nehodě zraněno celkem sedm lidí.

Princ Ranariddh, nevlastní bratr krále Norodom Sihamoniho, vede politickou stranu, která se příští měsíc zúčastní kontroverzních voleb. Největší opoziční strana Kambodžská strana národní záchrany byla loni rozpuštěna a její vůdce byl obviněn ze zrady.

Premiér Hun Sen, který vede zemi 33 let, byl již mnohokrát obviněn z toho, že využívá soudy a bezpečnostní složky k zastrašování a likvidaci opozice.

Princ Ranariddh byl na pozici premiéra současně s Hun Senem v letech 1993-1997, poté byl Hun Senem při převratu zbaven moci. Princ Ranariddh se v roce 2015 usmířil s Hun Senem a vrátil se do politiky.

cocumysvole ( 18. června 2018 00:34 )

Nakonec to přijde levněji než rozvod.

cocumysvole ( 18. června 2018 00:32 )

Ty pojebanej řiťopichu a kuřbuřte už konečně vyhni.

Zobrazit celou diskusi