Na Islandu má vzniknout chrám zuistů. Na posezení u „modliteb i piva“

Autor: ČTK, ivm - 
31. 5. 2018
13:15

Členové islandského pohanského hnutí, které se zakládá na náboženských představách starého Sumeru, usilují o výstavbu chrámu v metropoli ostrova Reykjavíku. Píše o tom zpravodajský server BBC News.

Vyznavači takzvaného zuismu předložili islandským úřadům žádost o vybudování dvoupatrové budovy, kde by mohli praktikovat svou víru a pořádat různé obřady jako svatby, jakož i setkání „u piva a modliteb“.

Zuismus je relativně nové náboženství; na Islandu byl zaregistrován v roce 2013. Počet věřících ale roste, hnutí má nyní přes 2800 členů.

Vůdce zuistů Águst Arnar Ágústsson serveru Iceland Monitor řekl, že hnutí od počátku toužilo mít nějaké místo, kde by mohlo praktikovat svou víru, ale s rychlým rozmachem zuismu na Islandu potřeba vybudovat chrám naléhavě vzrostla.

Zuisté uctívají sumerské bohy, jako jsou Enlil (pán ovzduší), An (jeho otec) a Enki (pán země), a další božstva uctívaná ve staré Mezopotámii.

Video Islandský gejzír neúnavně vybuchuje každých šest minut. Patří k těm nejčinnějším na světě. - Youtube/Marc -Volcano- Szeglat
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa