„Maškaráda,“ zuří Ruska kvůli oživlému novináři. Ovčáček: Hra cizí tajné služby

Autor: ČTK, ivm - 
30. 5. 2018
18:53

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové zpráva ohledně pokusu o zavraždění novináře Arkadije Babčenka v Kyjevě má zjevně mít propagandistický účinek. Napsala to na Facebooku v reakci na zprávu z ukrajinské metropole, že Babčenko žije. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina se k tomu zatím nechtěl vyjádřit.

Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že vraždu ruského novináře, o níž v úterý informovala média, naoko zinscenovala. Organizátora útoku, Ukrajince najatého údajně ruskými tajnými službami, bezpečnostní složky dnes v Kyjevě zadrželi.

„To, že je Babčenko živ, je nejlepší zpráva. Kéž by tomu tak bylo vždy. Bohužel v jiných případech se maškaráda nezdařila. To, že byl v této historce podstrčený propagandistický účinek, je očividné,“ napsala Marija Zacharovová ve svém příspěvku.

Podle sdělení prezidentova mluvčího Dmitrije Peskova Kreml zatím nemá k dispozici úplnou informaci o situaci kolem Babčenka. „Viděl jsem (zprávy o tom, že Babčenko je živý), ale prozatím k tomu žádnou informaci nemám,“ citoval TASS Putinova mluvčího.

Ovčáček: Jde o hru v režii cizí tajné služby

K události se vyjádřil také mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Vzhledem k tomu, že jde o hru v režii cizí tajné služby, zdržím se nyní širšího komentáře. V každém případě tento příběh byl od počátku poznamenán dezinformacemi, které šířili i někteří čeští novináři. Jde o nepravdivé obvinění českého ministerstva vnitra. Ukazuje se, že by žurnalisté měli byt v dnešním složitém světě mimořádně obezřetní,“ vzkázal Blesk Zprávám.

České ministerstvo vnitra se v dnešním vyjádření ohradilo proti informacím k údajnému pobytu Babčenka v Česku. „Ministerstvo vnitra jasně sděluje, že pan Babčenko v minulosti v ČR nežádal o žádný druh přechodného či trvalého pobytu ani o azyl,“ uvedla Marika Vinterová z odboru tisku a PR ministerstva.

Video Vražda novináře byla inscenovaná, neřekl to ani ženě. A vnitro označilo okamurovce za hrozbu - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk
1080p 720p 360p

Porošenko: Nařídil jsem nepřetržitou ochranu Babčenka

Ukrajinské úřady mezitím oznámily, že poskytnou Babčenkovi nepřetržitou ochranu. Na svém Facebooku to dnes oznámil ukrajinský prezident Petro Porošenko.

„Gratuluji službě bezpečnosti Ukrajiny k bleskové operaci, díky níž zachránila život ruskému novináři Arkadiji Babčenkovi. Ukrajinské bezpečností složky jsou každým dnem silnější v boji proti ruské agresi a všem projevům hybridní války na Ukrajině. Moskva se ale pravděpodobně neuklidní – nařídil jsem proto nepřetržitou ochranu pro Arkadije a jeho rodinu,“ napsal Porošenko.

Doporučujeme
victor1 ( 31. května 2018 19:30 )

Nějak se to tzv. "demokratům" zase vymklo.Nyní to pokadili ukrajinští fašisté,když je tato provokace řízena z nejvyšších míst fašistické vlády,před časem to pohnojily zase britské tajné služby s těmi Skripalovými.To byla úplná groteska s tou dekontaminací okolí spáchání údajné otravy Skripalových.To už se nejen odborníci dost smáli.Ti Angláni jsou fakt dost velcí retardi.

victor1 ( 31. května 2018 19:24 )

To víš,ukrajinští fašisté se neštítí ničeho.

satanas ( 31. května 2018 10:43 )

Arkadij je hlavnim kandidatem na Oscara za svuj scenar k detektivce" -"Jak ze sebe udelat saska"!

satanas ( 31. května 2018 09:20 )

1. V Rusku působí tisíce novin, televizních programů a rádií. 2. Stovky z nich se, jak je vidět v článku, nazývají OPOZIČNÍMI. 3. Zaměstnanců takových médií jsou tisíce. 4. Jsou u nás nějaká OPOZIČNÍ média? Ne! Máme mainstream a pak máme proruské weby pana Jandy. A teď k samotné kauze. 1. Na Ukrajině, jen co jsem to sledoval v roce 2014, vypadalo z oken, či bylo jinak podivně usmrceno, jistě hodně přes deset novinářů.

1912 ( 31. května 2018 08:06 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa