Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Uprchlíci přijdou o majetek. Sýrie chystá rozsáhlé vyvlastnění

Autor: vei - 
29. dubna 2018
11:20

Rozsáhlé vyvlastnění chystá podle deníku Die Welt syrská vláda. Režim Bašára Asada schválil před dvěma týdny zákon, podle kterého musí všichni Syřané do měsíce zaregistrovat veškerý svůj majetek – tedy domy, byty i pozemky. Kdo lhůtu propásne, má smůlu a o veškerý majetek přijde. Vše, co bude bez registrace, propadne po uplynutí lhůty státu, citují deník Novinky.cz.

Ve stanovené lhůtě nestihnou přijít na úřady lidé, kteří ze země uprchli. Řadě z nich navíc při návratu do země hrozí pronásledování, upozorňují humanitární organizace. Další Syřané o novém zákonu možná ani nevědí. „Tento zákon potrestá všechny, kteří jsou proti Asadovi,“ tvrdí osmadvacetiletý člen opozice, který uprchl do Německa.

List Süddeutsche Zeitung upozorňuje, že se Asadův režim tímto opatřením snaží tvrdě zakročit proti opozici.

Video  Srdcervoucí záběry ze Sýrie. Zlomený táta si vyzvedává tělo svého syna před pohřbem.  - Tobias Schneider
Video se připravuje ...

Ze Sýrie přitom uprchlo nebo se odstěhovalo zhruba 11 milionů obyvatel. „Tisícům nebo možná více než milionu Syřanů hrozí, že mohou ztratit svůj majetek,“ varuje syrský právník.

Obava, že se nebudou vracet

Místní vláda má ale podle listu jasný argument. Novým nařízením chce vyřešit problémy s prázdnými domy a urychlit údajně rekonstrukci země.

Novinky.cz připomínají, že podle listu Die Welt Asadův režim zabavoval domy běženců už v minulosti. Budovy pak sloužily jako dlouhodobé investice, nebo jako odměny za loajalitu pro generály a velitele vojenských milic.  

Video  Rakety USA, Británie a Francie udeřily na Asadův režim.  - Twitter / MohammadiRashid a ČTK
Video se připravuje ...

Občanská válka v Sýrii trvá sedm let. Arabského jara jako série protivládních demonstrací. Teprve později se změnil na boj mezi sunnitskou a šíitskou větví islámu a do konfliktu se  postupně vložily i světové mocnosti.

iFender ( 29. dubna 2018 16:38 )

Arabske jaro bylo podporovano USA a celym zapadem.Dopadlo to jak to dopadlo je to horsi a horsi.Nechte ty mameluky v klidu se modlit a bude ve svete klid.USA se montuji do vseho a nic to nikdy neprineslo viz Vietnam,Korea,Afganistan,Irak porad jenom poucuji a poucuji.Jenom si musime dat pozor,aby "necestovali" tito obrozenci k nam. Urcite je statisticky dokazano,ze cim je jich v cizich zemi vice tim vetsi neklid,kriminalita a take vydaje statu na jejich mnohapocetne rodiny jsou giganticke.Proto budme obezretni!Jak jednou zde zustanou tezko se jich budete zbavovat a nastane teror!!!

Daddy2 ( 29. dubna 2018 16:03 )

..a kdyby se vratili tak bych je nechal jeste zavrit za vlastizradu.

Daddy2 ( 29. dubna 2018 15:57 )

Jo takove srdce rvouci videa co tocily Bile helmy dodre zname ....vsichni na mista-klapka a action

santikxauz ( 29. dubna 2018 12:08 )

Tak je to správné,tak to má být,to by se ekonomickým migrantům líbilo,kteří zdrhli do Německa,aby vlastenci,kteří nasazovali životy v Sýrii po skončení války všechno dali do pořádku,opravili domy,fabriky a poté požádali zběhy,aby se vrátili,že mají vše nachystané.Nakonec se říkalo,že majetek na vestu prodali,tak už stejně nic nemají.

taupan ( 29. dubna 2018 11:48 )

Když EU kradla a organizovala loupež nemovitého majetku srbských uprchlíků z Kosova a Bosny, tak to naši novinaři mlčeli.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud