Uprchlíci přijdou o majetek. Sýrie chystá rozsáhlé vyvlastnění

Autor: vei - 
29. dubna 2018
11:20

Rozsáhlé vyvlastnění chystá podle deníku Die Welt syrská vláda. Režim Bašára Asada schválil před dvěma týdny zákon, podle kterého musí všichni Syřané do měsíce zaregistrovat veškerý svůj majetek – tedy domy, byty i pozemky. Kdo lhůtu propásne, má smůlu a o veškerý majetek přijde. Vše, co bude bez registrace, propadne po uplynutí lhůty státu, citují deník Novinky.cz.

Ve stanovené lhůtě nestihnou přijít na úřady lidé, kteří ze země uprchli. Řadě z nich navíc při návratu do země hrozí pronásledování, upozorňují humanitární organizace. Další Syřané o novém zákonu možná ani nevědí. „Tento zákon potrestá všechny, kteří jsou proti Asadovi,“ tvrdí osmadvacetiletý člen opozice, který uprchl do Německa.

List Süddeutsche Zeitung upozorňuje, že se Asadův režim tímto opatřením snaží tvrdě zakročit proti opozici.

Video Srdcervoucí záběry ze Sýrie. Zlomený táta si vyzvedává tělo svého syna před pohřbem. - Tobias Schneider

Ze Sýrie přitom uprchlo nebo se odstěhovalo zhruba 11 milionů obyvatel. „Tisícům nebo možná více než milionu Syřanů hrozí, že mohou ztratit svůj majetek,“ varuje syrský právník.

Obava, že se nebudou vracet

Místní vláda má ale podle listu jasný argument. Novým nařízením chce vyřešit problémy s prázdnými domy a urychlit údajně rekonstrukci země.

Novinky.cz připomínají, že podle listu Die Welt Asadův režim zabavoval domy běženců už v minulosti. Budovy pak sloužily jako dlouhodobé investice, nebo jako odměny za loajalitu pro generály a velitele vojenských milic.  

Video Rakety USA, Británie a Francie udeřily na Asadův režim. - Twitter / MohammadiRashid a ČTK

Občanská válka v Sýrii trvá sedm let. Arabského jara jako série protivládních demonstrací. Teprve později se změnil na boj mezi sunnitskou a šíitskou větví islámu a do konfliktu se  postupně vložily i světové mocnosti.

tenco ( 29. dubna 2018 17:50 )

USA je teroristický stát který pod hlavičkou demokracie rozseká vše kam vlezou aniž by je někdo zval, dobytkové. Rusové v 68 aspoň dostali zvací dopis, ale tito parchanti se nikoho neptají.

iFender ( 29. dubna 2018 16:38 )

Arabske jaro bylo podporovano USA a celym zapadem.Dopadlo to jak to dopadlo je to horsi a horsi.Nechte ty mameluky v klidu se modlit a bude ve svete klid.USA se montuji do vseho a nic to nikdy neprineslo viz Vietnam,Korea,Afganistan,Irak porad jenom poucuji a poucuji.Jenom si musime dat pozor,aby "necestovali" tito obrozenci k nam. Urcite je statisticky dokazano,ze cim je jich v cizich zemi vice tim vetsi neklid,kriminalita a take vydaje statu na jejich mnohapocetne rodiny jsou giganticke.Proto budme obezretni!Jak jednou zde zustanou tezko se jich budete zbavovat a nastane teror!!!

Daddy2 ( 29. dubna 2018 16:03 )

..a kdyby se vratili tak bych je nechal jeste zavrit za vlastizradu.

Daddy2 ( 29. dubna 2018 15:57 )

Jo takove srdce rvouci videa co tocily Bile helmy dodre zname ....vsichni na mista-klapka a action

tenco ( 29. dubna 2018 14:03 )

Tito uprchlíci, příslušníci ISIS vše před emigrací prodali, takže to vlastně nemají o co přijít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud