Zemřela Winnie Mandelová. První dáma JAR, která měla „na triku“ i vraždu

Autor: ČTK - 
2. 4. 2018
17:07

Ve věku 81 let zemřela Winnie Madikizelaová-Mandelová, druhá manželka bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely. Informovala o tom její osobní asistentka Zodwa Zwaneová.

Winnie byla Mandelovou manželkou 38 let, z toho 27 let ale strávil Mandela ve vězení za své politické aktivity v boji proti tehdejšímu režimu rasové segregace v JAR. Rozvedli se v roce 1996.


Madikizelaová-Mandelová byla považována za kontroverzní osobnost. V roce 2003 byla odsouzena k pěti rokům odnětí svobody za zpronevěru 120 tisíc dolarů.

Pověst Mandelové utrpěla již v roce 1991, kdy byla odsouzena k šesti letům odnětí svobody za podíl na únosu a vraždě 14letého chlapce. Nakonec však po odvolání vyvázla pouze s pokutou.

Legendární bojovník proti apartheidu a nositel Nobelovy ceny za mír Mandela zemřel v roce 2013 ve věku 95 let.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

balika ( 2. dubna 2018 19:22 )

Mandela opustil manželku a děti a vzal si tuhle čubku.

andorea ( 2. dubna 2018 17:46 )

Náhodou mne tím tenkrát Rusnok pobavil a plně jsem ho chápala. Odhaduji, že 90%-tům těch státních plaček, co na ten pohřeb jeli, byl Mandela v podstatě ukradený. Stejně jako mně je teď ukradená nějaká Winnie.

kukuku ( 2. dubna 2018 17:38 )

Rusnoku, ty vole, zase budeš muset letět na funus.

Zobrazit celou diskusi
Další videa