CVVM: S politikou je teď spokojeno jen 18 % lidí, klesla důvěra v prezidenta i vládu

Autor: base, ČTK - 
3. dubna 2018
13:12

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana v březnu klesla o šest procentních bodů na 50 procent, pohoršila si i vláda, poslanci i hejtmani. S politickou situací v zemi teď není spokojena téměř polovina společnosti. Aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvádí, že kabinetu Andreje Babiše nyní důvěřuje 35 procent občanů, zatímco v únoru to bylo 38 procent. Hejtmani se těší důvěře 41 procent respondentů, minulý měsíc jim věřilo 44 procent dotázaných.

Nejvíc lidí dál věří starostům (63 procent) a obecním zastupitelstvům (62 procent). Krajským zastupitelům věří 45 procent Čechů, Senát je nyní důvěryhodný pro 32 procent účastníků průzkumu. Nejhůře je na tom Poslanecká sněmovna, důvěřuje jí jen 27 procent oslovených, což je o pět procentních bodů méně než v březnu.

Oproti loňskému březnu si prezident pohoršil o pět procentních bodů. Naopak krajská zastupitelstva si za uplynulý rok polepšila o sedm procentních bodů a senátoři o čtyři procentní body. Důvěra v ostatní instituce se v meziročním srovnání výrazně nezměnila.

S politickou situací je nyní spokojeno jen 18 procent občanů, 30 procent není spokojeno ani nespokojeno a téměř polovina lidí (49 procent) vyjádřila nespokojenost. V porovnání s únorem vzrostl podíl nespokojených o šest procentních bodů. Oproti loňskému květnu, kdy vrcholila vládní krize, ovšem nespokojenost s politickou situací klesla o 18 procentních bodů. Aktuální výsledek je srovnatelný s tím, jak politickou situaci veřejnost hodnotila před rokem, uvedli analytici CVVM.

Video Zeman promluvil o jedu v Česku, poradci s půlkou žaludku i svém zdraví - Blesk.cz

marmat ( 3. dubna 2018 19:50 )

Není NYNÍ vůbec žádná idylka Zeman/Babiš jak by nám rádi Kalouskovci dál podstrkovali - Babiš je BABIŠ....Novičok = Stropnický...Nikulin=Pelikán ...Vzkaz ANO Kalouskovi, Farskému....a Hradu -nejsme ničí loutky!

infos ( 3. dubna 2018 16:12 )

„V upřednostňování této vlastní agendy prezidenta republiky na úkor oficiální zahraniční politiky státu spatřuje výbor bezpečnostní a zahraničněpolitické riziko. Vyzývá proto prezidenta České republiky, aby se tohoto jednání nadále zdržel a respektoval Ústavou České republiky vymezené pravomoci.”

infos ( 3. dubna 2018 16:09 )

Bublan, https://www.novinky.cz/domaci/468018-zeman-je-bezpecnostni-riziko-zkritizoval-prezidenta-zahranicni- vybor-senatu.html

mirkazam ( 3. dubna 2018 15:28 )

jorka....ty se chudáku předvádíš jako totální ,,duševní gigant " !!! V tom máte se zdenkkem oba za jedna !! je mě vás líto...tolik primitivní nenávisti....vy musíte být hodně nešťastní...

frogL ( 3. dubna 2018 14:21 )

Lehce omyl, Babiš vládne rád sám a bude to protahovat za vědomí prezidenta.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud