Sobotka přijde o základní plat 76 tisíc. Kde bude hledat novou práci?

Autor: nkov - 
22. 3. 2018
14:45

Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (46, ČSSD) se rozhodl skončit k 1. dubnu ve vysoké politice a vzdát se sněmovního mandátu se zajištěným měsíčním příjmem 75 900 korun měsíčně. Na svém facebookovém profilu zveřejnil zpověď, ve kterém uvádí důvody pro své rozhodnutí. Podle svých slov chce využít „zřejmě poslední šanci vydat se… jinou životní cestou“ a věnovat více času rodině a osobnímu rozvoji. Nadále však zůstává řadovým členem ČSSD a zároveň aktivním občanem. Naznačil, že v kritice stávajícího premiéra v demisi Andreje Babiše (63, ANO) tak bude pokračovat.

„Vážení přátelé, 

rád bych se s Vámi podělil o rozhodnutí, k němuž jsem už mnoho měsíců směřoval. Na konci března definitivně skončím ve vysoké politice. Opustím Poslaneckou sněmovnu a od 1. 4. budu nadále už jen řadovým členem ČSSD.

Není třeba v tom hledat nějaké složité symboly či vzkazy. Moje rozhodnutí je hluboce osobní. V aktivní politice jsem strávil téměř čtvrt století, z toho celkem osm let v soc. dem. vládách, a nyní cítím, že mám ve svém věku zřejmě poslední šanci vydat se – ještě v plné síle – úplně jinou životní cestou. Kam přesně ta cesta povede, Vám zatím neprozradím. Stojím na křižovatce a zvažuji několik možných směrů.

Předpokládám, že po Novém roce budu mít jasno. Do té doby se chci zejména věnovat svým synům, vzdělávat se, odpočívat, číst, věnovat se více blízkým lidem a zkrátka všem věcem, na které jsem v uplynulých letech neměl kvůli náročné službě veřejnosti čas.

Sobotkovo čtvrtstoletí v české politiceSobotkovo čtvrtstoletí v české politice | Foto Blesk - Karel Kopáč

Nepůjdu cestou některých bývalých premiérů či předsedů stran a nebudu svým následovníkům v čele ČSSD okopávat v médiích kotníky. Každý má právo poučit se sám ze svých chyb i úspěchů. To, že končím jako parlamentní politik, ale neznamená, že končím jako aktivní občan.

Tím jsem byl vlastně už od střední školy a zůstanu jím určitě i nadále. Zejména v době, jako je tato. Ve vnitrostranickém referendu ČSSD se chystám hlasovat proti účasti sociálních demokratů ve vládě Andreje Babiše. Moje důvody jsou dlouhodobě jasné a známé. A poslední týdny je více a více potvrzují.

Potkal jsem ve svém politickém životě spoustu různých lidí. S některými jsem spolupracoval, mnohých jsem si vážil, s jinými se dohadoval. Někteří mne podporovali, jiní mne nemuseli. Většina z nich ale byla přesvědčenými demokraty. Moc si přeji, aby přesvědčených demokratů zůstala v naší republice i v budoucích letech drtivá převaha…

Chtěl bych ještě jednou z celého srdce upřímně poděkovat za podporu ve všech sněmovních volbách, které jsem od roku 1996 na jižní Moravě absolvoval, za spolupráci na zlepšování života v Česku, ať už jsem byl jako politik ve vládě či v opozici. A v neposlední řadě děkuji za všechna osobní setkání v nejrůznějších koutech naší krásné země, kam mne moje práce zavedla.

A těším se na ta další!

Hezký den“

(Facebook Bohuslava Sobotky, vytučnění redakční)

Video  Sobotka 17. listopadu na Národní  - Blesk - Jakub Veinlich

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

corel ( 23. března 2018 11:31 )

Byl to jeden z mála slušných lidí ve vrcholné politice. Jeho vláda je hodnocena jako jedna z nejúspěšnějších... Díky Bohouši!... To že mu celou dobu házeli klacky pod nohy jeho straničtí kolegové a koaliční partenři je spíše vizitka nízké politické kultury a ubohosti politické scény. Nejhorší na tom však je, že je to vlastně vizitka ubohosti a hlouposti nás všech. To, že jsme si zvolili senilního opilého rusofilního důchodce z vysočiny, nebo třeba slovenského estébáka a oligarchu z dotací EU, nebo snad japonského migranta který brojí proti imigraci, to vše je naše vizitka. Zastyďme se tedy alespoň trochu, zamysleme se a příští volby už neblbněme !!!

suov ( 23. března 2018 06:56 )

To ne on Sobotka se rozhodl odejít, ale jeho strach před trestním stiháním ho donutil uprchnout, ale trestně ho stíhat za všechna špatná rozhodnutí, za vrácení podvodně získáných náhrad za bydlení, dluhy za Lidový dům by měl dát do pořádku, občané nechtějí do vlády zadluženou stranu,,,

agfor ( 22. března 2018 20:49 )

Však on nějaký kšeftík za minimální plat na 12 hodinové směny u pásu sežene. Vždyť je přece nekvalifikovaných pracovníků málo.

horalysa ( 22. března 2018 19:29 )

Chtěl zničit Babiše, zničil sám sebe. Ale o jeho budoucnost se nebojte. On si platově určitě nepohorší. On totíž ví moc "dobrých" věcí.

marmat ( 22. března 2018 18:09 )

Tento pán má svůj svět a byl dlouho jen maskotem největšího intrikána...není třeba ho urážet -sorry jako

Zobrazit celou diskusi
Další videa