Drama na letu do Egypta. K pilotům se dobýval agresivní muslim

Autor: ČTK, AKu - 
6. 3. 2018
18:50

Muslimský pasažér letadla společnosti EgyptAir v úterý ohrožoval posádku na trase z Ománu do Egypta. Násilím se pokoušel dostat do pilotní kabiny, přítomní strážci i část posádky ho přemohli. Podle agentury AP egyptští představitelé nepovažují za pravděpodobné, že incident souvisel s terorismem.

Podle zdrojů AP byl problematickým pasažérem Muhamad Atíja Ášúr z Egypta. Zbraň u sebe neměl. Krátce po startu začal arabsky volat „Bůh je veliký a snažil se dostat do kokpitu. Zabránili mu v tom dva strážci, kteří byli na palubě, a také část posádky. Jeden z jejích členů se při rvačce zranil.

Boeing se 78 pasažéry se následně vrátil do ománského Maskatu. Tam byl muž předán policii a stroj společnosti EgyptAir znovu odstartoval. Do Káhiry přiletěl se čtyřhodinovým zpožděním. 

Egyptské úřady po přistání letadla v Káhiře vyslechly posádku i pasažéry. Společnost EgyptAir o incidentu informovala v prohlášení a Ášúra označila za narušitele. Letiště v Maskatu oznámilo, že bylo rozhodnuto vrátit stroj na místo startu vzhledem k „nestabilnímu zdravotnímu stavu“ útočníka.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa