„Huso, blbko, prostitutko.“ Kandidátka chrstla rivalovi vodu do tváře, Putin debatu vynechal

Autor: ČTK - 
1. 3. 2018
07:32

Za skandál označují ruská média předvolební debatu prezidentských kandidátů ve státní televizi. Jediná žena mezi osmi uchazeči chrstla sklenici vody do tváře soupeře, který ji nazval „husou" a „courou“. Stávající prezident Vladimir Putin, kterému průzkumy slibují hladké vítězství v březnových volbách se 70 procenty hlasy, se debaty nezúčastnil.

Hádka v televizním studiu podle serveru Newsru.com propukla, když do vystoupení šéfa radikální nacionalistické strany Ruský všelidový svaz Sergeje Baburina zasáhl jiný nacionalista Vladimir Žirinovskij. Toho zase začala napomínat Xenija Sobčaková, někdejší televizní moderátorka blízká opozici. „Sklapni, huso,“ zareagoval Žirinovskij. Když prezidentskou kandidátku označil za „blbku“, Sobčaková mu chrstla sklenici vody do tváře. Vzápětí ji Žirinovskij sprostě vynadal jako „prostitutce“ a „poslední couře“.

Moderátor marně vybízel kandidáty, aby se chovali slušně, když už nejsou s to dát příklad jako gentlemani. Ústřední volební komise se od dění distancovala s tím, že nemůže nikterak zasáhnout, protože skandál ve vysílání je věcí Žirinovského, Sobčakové a televizní stanice.

Žirinovskij již dávno proslul hulvátstvím vůči ženám. Za prostitutku svého času označil i ruskou popovou hvězdu Allu Pagačovovou, která jej na oplátku nazvala klaunem, cvokem a ostudou Ruska. „Jsem takový, jaký jsem. Je to má přednost,“ podotkl Žirinovskij.

Video Křik ve studiu Blesku: Jakl a Pospíšil se pohádali o Drahoše a Zemana - Blesk Zprávy

„Žirinovskij doslova zachraňuje nejvyšší mocenské kruhy tím, že bere palbu na sebe a odpoutává pozornost Rusů od skandálu s metráky argentinského kokainu na palubě vládního letadla, od dopingových skandálů a ztráty olympijských medailí i ostudného 13. místa v pořadí zemí na olympiádě, od hromadného umírání Rusů v Sýrii kvůli ropě Putinova spolupracovníka a od skandálu s praním peněz Putinových příbuzných v zahraničních bankách," usoudil Newsru.com o pozadí Žirinovského show.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbg ( 1. března 2018 18:42 )

Putin debaty vynechává asi tak, jako náš olezlý Miloš.

satanas ( 1. března 2018 15:41 )

Tatuldo Zdenku--Zatim co ty pitchujes vychcipali v Cesku Modri ptaci,, a ti co zbyli, vypelichani jako ten tvuj brabec tu "Demokracii" nezachrani ani Doma, natoz v RUsku! Nechces odletet do teplejch krajin za Popicilem?

illyria ( 1. března 2018 10:23 )

Žirinovskij je prostě sám sebou no .-) Nicméně Xenia Sobčaková se "courou" necítila být uražena, když na něj chrstla tu vodu, tak se usmívala... Mimochodem Žirinovskij to zvládl krásně, nenechal se rozhodit a pokračoval dál... Já bych se na ní vrhla a vykrákala jí vlasy.D

hanka666 ( 1. března 2018 09:53 )

No se Sobčakovou by to tedy Rusové chytli.Bylo by to jak za ožraly Jelcina a Rusko vykradené, vytunelované a armáda v rozkladu.

Pollo ( 1. března 2018 08:39 )

 To už je jak na zastupitelstvu Prahy 2.

Zobrazit celou diskusi
Další videa