Uber končí v Maroku, vadí mu nejasná regulace. Stáhne se i z Česka?

20. února 2018
07:18

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies zastaví své aktivity v Maroku. Reaguje tak na nejasnosti regulačních předpisů, uvedla firma. Dodala zároveň, že svou činnost v Maroku obnoví, jakmile vstoupí v platnost nová pravidla. Podobným způsobem Uber již dříve zastavil své služby v Norsku a ve Finsku, kde také čeká na změnu regulace, upozorňuje agentura Reuters.

„Od našeho vstupu do Maroka před téměř třemi lety bohužel stále nemáme jasno ohledně způsobu zapojení aplikací, jako je Uber, do současného modelu dopravy,“ uvedla firma ve svém prohlášení. „Proto jsme učinili obtížné rozhodnutí své aktivity v Maroku přerušit,“ dodala.

Uber sdělil, že navzdory snaze o spolupráci s politiky nebylo žádného konstruktivního pokroku v oblasti regulace dosaženo. Uber má v Maroku asi 19 000 pravidelných zákazníků a 300 řidičů.

Problémy po celém světě včetně Česka

Uber kvůli odporu ze strany provozovatelů tradičních taxislužeb čelí regulačním a právním překážkám po celém světě. S problémy se potýká i v České republice, kde proti němu taxikáři opakovaně protestovali. Česká vláda minulý týden taxikářům slíbila rychlé narovnání podmínek s alternativními přepravními službami.

Video Dopravu v centru Prahy ochromila stávka taxikářů. - Daniel Vitouš

Premiér v demisi Andrej Babiš také vyzval služby Uber a Taxify, ať dodržují zákony a využívají licencované taxikáře. Tradiční taxislužby považují alternativní přepravce za nekalou konkurenci, protože řidiči služeb, jako je Uber, nemají auta evidovaná jako vozy taxi, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře. Uber své služby označuje za spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

zdenek43 ( 20. února 2018 09:36 )

ale - - kdyz STRANA a STAT chceeeeeeee tak rozhodne a ze dne na den TO???? bude fungovat , i klidne i zakaz ..... jenomzeeeeeeeee ONO SE N E CH C E ... priklad je EET - - - TO se STRANA A STAT rozhodl a vlastne ze dne na den TO??? funguje - - - - EL.RECEPTY - to je presne do toho prvniho PYTLE??? tam STRANA a STAT by vlastne taky tak nejak chtela , ale nechce - - - TAKZE ROZHODNUTI ala CHYTRA HORAKYNE??? ani oblecena -ani slecena - - - EL.RECEPTY anoooo, ale kdyz je nekdo nebude psat?? tak nebude pokutovan......

lubosbeyr ( 20. února 2018 07:49 )

Zloděj okrádá zloděje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud