Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Nikolas vyvraždí školu, varoval FBI zdroj. Úřad to ignoroval, mladík zmasakroval 17 lidí

Autor: ČTK, nkov - 
16. února 2018
19:40

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v pátek přiznal pochybení v případě masakru na floridské střední škole. V lednu dostali jeho agenti tip, že vyhozený student Nikolas Cruz shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. Úřad však nedodržel stanovený postup a neposlal informaci do pobočky v Miami, vyplývá z pátečního prohlášení FBI.

Podle agentury AP federální policii na Cruze upozornil člověk z jeho blízkého okolí, který se obával, že by devatenáctiletý mladík mohl zaútočit ve škole. Popsal jeho nevyzpytatelné změny chování a upozornil na příspěvky na sociálních sítích, kde Cruz hovořil o touze zabíjet.

„Podle zavedených postupů informace poskytnutá volajícím měla být vyhodnocena jako potenciální hrozba na životech. Informace měla být odeslána úřadovně FBI v Miami, kde by byly podniknuty odpovídající vyšetřovací kroky. Zjistili jsme, že tyto postupy nebyly dodrženy,“ uvedl úřad.

Cruz ve středu postřílel na střední škole ve městě Parkland 17 lidí, většinou dětí.

FBI dostala jiné avízo spojené s mladíkem již loni. V textovém příspěvku k videu zveřejněnému na internetu Cruz pod svým jménem prohlašoval, že bude „profesionálním školním střelcem“. Pracovníci úřadu ho však nedokázali vypátrat a upozornění odložili.

Video  Zhrzený student vraždil bývalé spolužáky. 17 obětí při střelbě na Floridě  - Reuters, Matěj Šrám, David Vaníček
Video se připravuje ...

kukuku ( 17. února 2018 04:46 )

Jedním ze Zemanových omylů je podpora masovějšího držení zbraní civilním obyvatelstvem. Pokud bude mít zbraň každý druhý, z podobných varování se musí policie zbláznit.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud