Londýnské letiště ochromila bomba. Nález z Temže narušil i spojení s Prahou

Autor: base, ČTK - 
12. února 2018
22:12

Nález nevybuchlé bomby z druhé světové války zastavil provoz na letišti London City ve východní části britské metropole. Našli ji v řece Temži v neděli kolem šesté ráno českého času, v průběhu pondělí ji pak odvezli ke zneškodnění v moři pyrotechnici. Letiště úřady uzavřely krátce před nedělní půlnocí, omezení se dotklo 16 tisíc cestujících, i spojení s pražským letištěm. Provoz bude obnoven v úterý.

„Po nedělním nálezu munice z druhé světové války v doku Krále Jiřího V. zůstává letiště uzavřeno,“ uvedl na Twitteru ředitel letiště London City Robert Sinclair. Zrušeny jsou podle něj všechny lety, v okolí letiště byla zřízena evakuační zóna. „Vyzývám všechny pasažéry, kteří měli dnes letět, aby na letiště nepřijížděli a kontaktovali své aerolinky,“ dodal Sinclair.

Kromě letiště je od pondělního rána uzavřená také část městské dráhy DLR mezi stanicemi Pontoon Dock a Woolwich Arsenal. Evakuační zóna byla zřízena v okruhu 214 metrů, informoval web listu Evening Standard. Uzavřené jsou také přilehlé silnice.

Kvůli nálezu bomby u letiště London City byl v pondělí podle stránek Letiště Václava Havla zrušen jeden let do Prahy s příletem ve 14:10 českého času a jeden let z Prahy ve 14:50 českého času.

Na zneškodnění bomby, kterou nalezli stavební dělníci při výkopových pracích, pracuje londýnská policie spolu s britským královským námořnictvem.

V loňském roce letiště London City využilo více než 4,5 milionu pasažérů. Předloni úřady rozhodly o jeho rozšíření. V roce 2025 by mělo vzdušný přístav na východě britské metropole ročně moci využívat až 6,5 milionu cestujících. Letů by oproti současnému stavu mělo přibýt o 30 tisíc.

Video  Takto kontrolují pražští celníci na letišti  - David Malík, Tadeáš Provazník

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud