Jeptišku uzdravila pouť do Lurd: Byl to zázrak, potvrdila církev!

Autor: ČTK - 
12. února 2018
12:23

Biskup ze severofrancouzského Beauvais v neděli oznámil, že uzdravení Bernadette Moriauové v roce 2008 po pouti do města Lurdy bylo uznáno jako zázračné. Žena několik desetiletí trpěla bolestmi v oblasti pasu a nemohla normálně chodit, ve věku 69 let však bolesti zmizely bezprostředně po návštěvě poutního místa v podhůří Pyrenejí.

Případ sestry Moriauové je za 160 let sedmdesátým oficiálně uznaným zázrakem města Lurdy. Jeptiška se tam vydala v červenci 2008 a při návratu prý ucítila "neobvyklý pocit uvolnění a tepla po celém těle". Údajně vnímala, jak jí vnitřní hlas napovídá, aby se zbavila všech svých zdravotních pomůcek, uvedla lurdská diecéze. Moriauová ihned poté zanechala veškerých terapií, napsala agentura AFP.

Církevní orgány několikrát dospěly k závěru, že uzdravení rodačky ze severu Francie bylo "nečekané, okamžité, absolutní, trvalé a nevysvětlené" povahy. V listopadu 2016 nakonec mezinárodní lékařský výbor potvrdil, že šlo o jev, který za současných vědeckých znalostí nemá vysvětlení.

Dívce se zjevila Panna Maria

V Lurdách se podle katolické nauky 11. února 1858 chudé místní dívce Bernadettě Soubirousové zjevila Panna Maria a město se pak stalo jedním z prvních cílů katolíků z celého světa. Ročně jej navštíví asi čtyři miliony lidí.

Dosud poslední uznání zázraku spojeného s Lurdami přišlo v roce 2013: šlo o případ Italky trpící vysokým krevním tlakem a dalšími potížemi, která se na jih Francie vydala v roce 1989.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud