Na německého starostu zaútočil u kebabu opilec nožem. Kvůli uprchlíkům?

Autor: ČTK, Mii - 
28. 11. 2017
10:59

Terčem útoku nožem se v pondělí večer stal starosta německého města Altena na západě země Andreas Hollstein. Policie si myslí, že muž zaútočil z politických důvodů. Politik křesťanských demokratů Hollstein je známý svým otevřeným přístupem k migrantům. Podle německých médií utrpěl těžká zranění, z nemocnice už ale byl propuštěn. Útok odsoudila i kancléřka Angela Merkelová (CDU). 

Starostu asi sedmnáctitisícového města muž, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu, napadl u občerstvení s kebaby. Ještě předtím se ho dotázal, zda je skutečně místním starostou. Hollsteina po útoku převezla záchranka do nemocnice. „Měl jsem po svém boku pohotové lidi a jsem rád, že ještě žiju,“ nechal se starosta slyšet po útoku.

„Bezpečnostní úřady vycházejí z toho, že tento útok má politické pozadí,“ uvedl ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU). Útočník, který byl zadržen, podle něj učinil několik poznámek o uprchlické politice.

Právě město Altena je známé tím, že přijímá více uprchlíků, než by podle klíče, kterým se rozdělují, muselo.

Politici: Je to strašné

Útok už odsoudila řada německých politiků. „Jsem zděšena útokem nožem na starostu Andrease Hollsteina – úlevu mi přineslo, že už může být znovu se svou rodinou,“ vzkázala přes svého mluvčího na Twitteru kancléřka Merkelová. „Díky těm, kdo mu pomohli,“ podotkla také.

O hrozné zprávě z Alteny na Twitteru píše ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD). „Nemůžeme nikdy přijmout, že budou lidé napadáni jen proto, že pomáhají ostatním. V naší zemi nesmí být místo pro nenávist a násilí.“

Video Na zákazníky v supermarketu v Hamburku zaútočil muž s nožem - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

gabreta ( 28. listopadu 2017 15:13 )

Nejspíš to byl tentokrát "vystresovanej" místní obyvatel a hned se z toho dělá útok s politickým motivem!!

horak47 ( 28. listopadu 2017 11:36 )

No tak to je typický blb,od pohledu,doufám že mu ještě nakopal tlustý německý zadek.Asi dostal co proto že nepozval do Německa babičku a dědečka,Ti Němci po válce zcela zdenenerovali.Co nedokázal,či lépe řečeno neudělal Stalin,dokáží muslimské hordy v čele s Merkelovou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa