Minulý rok turisté naházeli do římské fontány di Trevi 36 milionů korun: Mince už nedostane charita

Autor: ČTK, ula - 
11. 11. 2017
10:09

Peníze, jež turisté nahází do slavné římské fontány di Trevi, už nebude automaticky dostávat katolická charitativní organizace Caritas jako dosud. Informoval o tom list Il Messaggero. O využití rozhodne římská radnice.

Římská radnice uvedla, že vytvoří fond, jemuž od 1. dubna připadnou peníze vylovené ze všech římských fontán. Nepůjde o zanedbatelnou částku: jen v roce 2016 naházeli turisté do té nejznámější z nich, fontány di Trevi, mince v hodnotě 1,4 milionu eur (36 milionů korun).

Video Římská fontána di Trevi - YouTube/flipian


O využití nahromaděné sumy rozhodne „pracovní skupina“ ustavená radnicí, která se bude skládat z odborníků na sociální a kulturní politiku.
Fontána di Trevi v pozdně barokním stylu byla dokončena v roce 1762 podle návrhu Nicolase Salviho.


Proslavila ji scéna z filmu Sladký život od Federica Felliniho. Právě odtud pocházejí vyzývavé záběry na osvěžující se hlavní představitelku snímku Anitu Ekbergovou za obdivného přihlížení Marcela Mastroianniho.
Legenda praví, že ten, kdo stojí k fontáně zády a hodí do ní minci, se do Říma jednou vrátí, napsala agentura AFP.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa