Muž zavolal policii kvůli nálezu bomby. Byla to ale cuketa

Autor: ČTK - 
4. listopadu 2017
08:28

Kvůli nálezu bomby z druhé světové války přivolal jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa na svou zahradu policii. Strážníci po důkladném prozkoumání zjistili, že jde sice skutečně o bombu, ale spíše vitaminovou. Důchodce totiž našel velkou cuketu, informovala policie v tiskové zprávě.

Zeleninu z čeledi tykvovitých podle policie na zahradu zřejmě někdo hodil přes živý plot. Cuketa byla čtyřicet centimetrů dlouhá, vážila pět kilo a podle policie byla „skutečně bombě velmi podobná“.

Pyrotechnici na místo povoláni být nemuseli. Muži, který nález učinil, se značně ulevilo a o zneškodnění předmětu se postaral sám, dodali policisté. Zda cuketu vyhodil, nebo snědl, policie neuvedla.

Nález bomb z druhé světové války ani po více než sedmdesáti letech od jejího konce není v Německu ničím výjimečným. Často se během jejich zneškodňování musí z domovů evakuovat tisíce lidí. Největší podobnou akcí v německých poválečných dějinách byla 3. září evakuace více než 60 000 obyvatel ve Frankfurtu nad Mohanem. Na počátku října muselo z podobného důvodu dočasně obydlí opustit 10 000 obyvatel jižní části.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud