Hrůzná realita syrské války: Podvyživené nemluvně umíralo v bolestech, jídlo nemají statisíce lidí

Autor: rc - 
23. 10. 2017
05:11

Srdcervoucí fotografie vznikly na východním předměstí Damašku Ghúta. Snímky zachycují malou holčičku Seher Difta, kterou drží v náručí zdravotní sestra a pokládá ji na váhu. Děvčátko váží sotva 2 kg. 

Válka v Sýrii trvá už dlouhých šest let a nedostatkem vody a jídla trpí statisíce lidí. Výjimkou není ani Ghúta, která leží na východě hlavního města Damašku. Ta se do pozornosti médii dostala v roce 2013, kdy se stala terčem chemických útoků. Lidé se tam nejen potýkají s hladem a žízní, ale také nedostatkem zdravotních potřeb.

Nemocnice, které nebyly zdemolovány nebo zavřeny, fungují v otřesných podmínkách. Kvůli neustálým bojům se Ghúta ocitla v blokádě a stoupla míra úmrtí kojenců, kteří nejčastěji umírají na podvýživu. Právě v jednom ze zdravotnických zařízení vznikly hrůzné fotografie dětí na lékařské kontrole. Jedním z dětí je Seher Difta. Podvyživené nemluvně je zachyceno, jak ho sestřička přináší k vážení. Malé holčičce, která vážila 1,9 kg, už nebylo pomoci. Po pořízení fotografii zemřela.  

VIDEO: Obraz zkázy: Syrský atentátník se v autě vyhodil do vzduchu u konvoje plného civilistů

Video Obraz zkázy: Syrský atentátník se v autě vyhodil do vzduchu u konvoje plného civilistů - Reuters / Hudba: hudebnibanka.cz - Jaroslav Krček, Zdeněk Nedvěd - Studio Fontána
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
jasnovidec01 ( 3. dubna 2018 20:02 )

Hlavně že našinec řve že bude 1 den zavřený market a oni budou trpět hlady,vždyť ani nemáme potuchy co hlad je...

jetuslunicko ( 31. října 2017 19:11 )

je to hrozné to každopádně. Nicméně pokud si děti dělají jak na běžícím pásu a pak jen dokáží natahovat ruce pro uživení, to nikdy nemůže dopadnout dobře !! Nezvládají to oni tam, a tady bychom to posléze měli zvládnout? Jelikož oni si své návyky vždy budou brát s sebou, jejich mentalita se NIKDY NEZMĚNÍ!! Děti používají i jako zbraň, na životě jim nezáleží, je to smutné, ale je to tak.

oxygene.p ( 23. října 2017 12:59 )

Ten článek nás má přimět k nějaké solidaritě? Aby jsme si řekli , jaký to jsou chudáci a at nám je sem pošlou? Ale my už tady živíme ze svých daní jednu velmi početnou skupinku nepracujících lidí. Jejich válka , jejich problémy. Už takhle nám ničí Evropu , zabíjí naše lidi. Kdo si to zplodil , ať si to i živí.

vasek711 ( 23. října 2017 12:00 )

bac. mas pravdu, a musim rict, ze mi je ty holcicky ktera za nic nemuze opravdu lito.

panamira ( 23. října 2017 11:36 )

tgbg: Ty jsi byl ve škole neoblíbeny a bitý co ? Zanechalo to na tobě následky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa