Trump není v Bílém domě ani rok a už rozjíždí novou kampaň. Chce být zase prezidentem

Autor: base, ČTK - 
20. 10. 2017
08:37

Do volebního zápasu o druhý prezidentský mandát Donalda Trumpa ještě zbývá mnoho času, ale podle agentury AP už v USA fakticky začala. Trumpův štáb nedávno otevřel internetové komunikační platformy, které mají přípravě k volbám sloužit. Hlavní hvězdou rodící se kampaně má být Trumpova snacha Lara, manželka mladšího prezidentova syna Erika.

Při loňských volbách mnozí Laru považovali za Trumpovu tajnou zbraň, která mu pomohla k vítězství v její domovské Severní Karolíně. Lara Trumpová se teď stala centrální osobností startující volební kampaně, v níž nechybí pořádání mítinků, shromažďování finančních darů ani zpochybňování nepřejících médií, píše AP.

Cílem kampaně je podle Trumpovy snachy nabídnout Američanům informace, které jim média neposkytují nebo které zkreslují. Na platformách Twitter, Facebook a YouTube má už kampaň své účty, na nichž publikuje videa a informace. Některá videa během 24 hodin zhlédlo až 1,5 milionu uživatelů.

Na Facebooku od léta funguje kanál Real News Update, přezdívaný Trump TV. Natáčí se v horních patrech prezidentova newyorského štábu v Trump Tower na Manhattanu. „Real news“, tedy skutečné zprávy, mají být protikladem „fake news,“ tedy vylhaných zpráv, které prezident ve svých projevech často kritizuje jako nečestnou produkci mainstreamových médií.

Video Vykloubit rameno a úsměv: Trumpovo potřásání rukou je životu nebezpečné. - redakce Blesk
1080p 720p 480p 360p 240p

Lara Trumpová se za Erika provdala v roce 2014, v té době pracovala jako produkční zpravodajského magazínu televize CBS Inside Edition. Loni se ochotně připojila k Trumpově volební kampani, budoucí prezident ji prý pověřil, aby zajistila jeho vítězství v Severní Karolíně. Po Trumpově inauguraci se už do televize nevrátila a plně se věnuje kampani za tchánovo znovuzvolení.

Kampaň sice není zatím nijak mohutná, ale rozbíhá se podle marketingových expertů úspěšně. Na prodej jsou dárkové předměty, zorganizováno bylo šest shromáždění, další uspořádá Lara v příštích týdnech v Michiganu.

Video To je TRUMPas! Do prezidenta USA musela drcnout první dáma během hymny. - Reuters
1080p 720p 480p 360p 240p


Doporučujeme
libecek ( 20. října 2017 08:53 )

 za JELCINA V MOSKVE DIKY PORADCUM AMERIKY VLADLA JEHO CERA TO UKAZUJE O PRAZDNOTE CITU AROGANCI AMERIKY

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud