Turista (†52) nepřežil návštěvu baziliky ve Florencii. Zabil ho kus výzdoby

Autor: mah, ČTK - 
19. října 2017
20:40

Tragédií skončila dovolená španělského turisty, který se vydal s manželkou na návštěvu italské Florencie. V interiéru baziliky sv. Kříže (Santa Croce) na něj spadl kus kamenné výzdoby a na místě ho zabil. Vchod do chrámu uzavřely pořádkové síly. O neštěstí informoval deník La Corriere della Sera.

„Architektonický prvek“ o rozměrech 40 na 40 centimetrů se uvolnil na pravé straně příčné lodi a na 52letého Španěla spadl z výšky zhruba 20 metrů, napsala agentura ANSA. Manželka, která zemřelého v okamžiku nehody doprovázela, utrpěla šok a zůstává uvnitř, informovala místní média.

Florentská bazilika bývá považována za jeden z nejkrásnějších gotických chrámů v Itálii. Je pravděpodobně dílem architekta Arnolfa di Cambio, který na ní pracoval asi v letech 1294 až 1295.

Jsou v ní pohřbeni mnozí velikáni italských dějin včetně sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho, politika Niccola Machiavelliho a vědce Galilea Galileiho.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud