Přituhuje? Jižní Korea odpověděla na vodíkovou bombu KLDR raketami

Autor: ČTK, vei - 
4. září 2017
06:57

Jižní Korea uspořádala raketové cvičení, které je reakcí na nedělní oznámení Severní Koreje, že provedla zkoušku vodíkové bomby. Soul v cvičení simuloval útok na oblast, kde KLDR test uskutečnila. S odvoláním na jihokorejskou armádu o tom informovala agentura AFP.

Cvičení na zástupné cíle v Japonském moři zahrnovalo střely vzduch-země s dlouhým doletem i balistické rakety. Účastnilo se jej pouze jihokorejské vojsko. To však podle agentury Reuters dodalo, že chystá další cvičení spolu s americkými silami v Jižní Koreji.

Video KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech - Youtube.com

Totalitní KLDR v neděli provedla svůj šestý jaderný test od roku 2006. Podle jejích státních sdělovacích prostředků byl úspěšný a testovala se při něm vodíková bomba, která by mohla být použita v hlavici mezikontinentální balistické střely. Mimořádnou sílu exploze potvrdila i seizmologická měření.

Komunistickou KLDR za její krok kritizoval celý svět včetně Číny, která je prakticky jediným spojencem Pchjongjangu.

Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru s japonským premiér Šinzóem Abem potvrdil, že USA jsou připraveny bránit své spojence v oblasti a to případně i s použitím jaderných zbraní.

Severní a Jižní Korea zůstávají technicky ve válečném stavu. Vzájemný konflikt z let 1950-1953 byl totiž ukončen pouze dohodou o příměří, nikoli řádnou mírovou smlouvou.

balika ( 4. září 2017 13:11 )

"kauza KLDR" je kouřová clona, aby se nepsalo o tomto?: Syrská armáda v neděli večer konečně dsáhla západního okraje města Deir-EzZeir!!! Civilisté a vojáci SAD bouřlivě oslavují, protože víc jak 3 roční obléhání třetího největšího města v Sýrii konečně skončilo. Amíci v posledních týdnech vrtulníkami odváž z oblasti břehů Eufratu všechny své a izraelské spec.vojáky do bezpečí na dalš využití.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud