Psi po koupání v řece zmodrali. „Šmoulí“ srst mají kvůli jedům z chemičky

Autor: bud, štš - 
18. 8. 2017
22:00

Kvůli průmyslovému odpadu, který továrny vypouštějí do městské říčky Kasadi, modrá toulavým psům v indické Bombaji srst. Chemikálie z řeky nasáklé při koupání do chlupů je přitom mohou ohrožovat na životě.

Na první pohled sice mohou být pejsci připomínající zbarvením šmouly k popukání, ve skutečnosti je však chemikálie, které se jim při koupání v řece nasákly do chlupů, mohou ohrožovat na životě. Případem už se prý začaly zabývat úřady.

Video Modří psi pobíhají po Bombaji, srst jim zbarvila voda z řeky. - YouTube

„Bylo naprosto příšerné vidět, jak psovi najednou začala modrat srst. Takových psů jsme v oblasti viděli asi pět. Proto jsme požádali kontrolní úřady, které mají na starosti ochranu životního prostředí, aby začaly jednat,“ uvedl místní ochránce přírody Arati Chauhan s tím, že neznámí lidé pravděpodobně do řeky vypouštějí chemické barvivo.

Řeka Kasadi má znečištění až třináctkrát vyšší, než jsou bezpečné a povolené limity. Proto tamní voda není pitná.

Český pes Bárt také trpěl, byl 17 dnů v noře:

Video Pes Bárt přežil 17 dní ve skále. - HZS Libereckého kraje

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa