Kim hrozí atomovkou: Přijde odveta, jakou svět neviděl, varuje Trump

Autor: ČTK ljš - 
8. srpna 2017
23:04

Severní Korea by raději neměla dál Spojeným státům vyhrožovat, pokud ale bude, narazí na ohnivou zlobu, jakou svět neviděl. Na tiskové konferenci v Bedminsteru ve státě New Jersey to v úterý prohlásil prezident USA Donald Trump. Varování do Pchjongjangu adresoval v době, kdy média publikují informace o výrazném pokroku severokorejského režimu při vývoji jaderné a raketové technologie.

KLDR provedla v poslední době několik raketových testů, při nichž vyzkoušela nově vyvinuté mezikontinentální balistické rakety, schopné údajně zasáhnout kontinentální Ameriku. Testování doprovázela ostrá kritika Spojených států a výhrůžky jaderným konfliktem.

List The Washington Post dnes navíc informoval o tom, že Severní Korea už vyvinula miniaturizovanou jadernou hlavici, kterou může být vyzbrojena balistická raketa. K takovému závěru prý dospěli analytici americké armádní rozvědky DIA. Je-li informace pravdivá, překročila by podle listu KLDR kritickou hranici, za níž se stává jadernou mocností.

VIDEO: Trump hodnotil tělo francouzské první dámy: Poslechněte si, co řekl

Video  Trump hodnotil tělo francouzské první dámy: Poslechněte si, co řekl.  - Reuters, Facebook / Elysejský palác

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Messenger ( 9. srpna 2017 07:10 )

KLDR byla vždycky pijavice závislá na ekonomické spolupraci s ostatními komunistickými zeměmi Východního bloku. Po jeho kolapsu začátkem 90 let se ekonomická úroveň rapidně zhoršila. 90% příjmů z exportu vráží do zbrojení a budování 3. největší armády na světě. V zemi je hladomor, pracovní tábory kde se lidi rodí a žijí a makají zde až do své smrti celé generace. Co se jim nepodaří získat po dobrém, to si vezmou vojenskou silou. Proto to neustálé vyhrožování a vydírání Čongů. Sankce jsou na místě. Ekonomická spolupráce a podpora zahraničního obchodu s KLDR znamená hlavně podporu a financování vojenského rozmachu KLDR.

Nezadat ( 8. srpna 2017 23:24 )

To měl i Sadam a pak vyku.rvení američani našli ho.no,zmr.di.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud