Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

Soudkyně vystrojila dceři veselku za 45 mega: Kde na to vzala, ptají se lidé

Autor: ČTK, lm - 
19. července 2017
08:02

Až do Kremlu se donesly zprávy o honosné svatbě, kterou své dceři vystrojila místopředsedkyně krajského soudu v jihoruském Krasnodaru. Výdaje na červnovou veselku v drahé restauraci, kde nevěstě zpívaly popové hvězdy první velikosti, podle médií pětačtyřicetinásobně převýšily oficiální roční plat soudkyně. Navzdory skandálu úřady dosud odmítají prověřit její příjmy.

„Samozřejmě, že tak jako všichni sledujeme různé novinky, ve zprávách médií a v debatách na internetu, a tak jsme si povšimli i této,“ řekl novinářům mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Upozornil však, že není úlohou Kremlu nějak reagovat, na to jsou „jiné úřady“.

Na svatbu dcery soudkyně Jeleny Chachaljevové, která údajně stála v přepočtu asi 45 milionů Kč, upozornil advokát Sergej Žorin. „To není prostě hostina v době moru, ale plivanec do tváře nám všem,“ napsal a přidal právnický vtip, že služby některých advokátů jsou tak drahé, že je levnější si koupit soudce. Podezření – alespoň podle ohlasů – sdílejí mnozí Rusové.

Svatba se stala tématem i celostátních médií a poslanec vládní strany Anton Getta kvůli skandálu interpeloval generální prokuraturu.

„Je to msta za to, že se nenechám vydírat a nedovoluji si vynášet rozsudky v rozporu se zákonem,“ uvedla ve vládním listu Rossijskaja gazeta sama soudkyně, která hovoří o „objednaném skandálu“. Loni sice podle majetkového přiznání vydělala v přepočtu přibližně 995.000 Kč, tvrdí však, že všechny výdaje na dceřinu svatbu zaplatil její bývalý manžel, bohatý gruzínský podnikatel. Ten také na veselku pozval celebrity, s nimiž se přátelí.

Video Ruská soudkyně vystrojila dceři veselku za 45 mega. - Instagram

karancita ( 19. července 2017 10:24 )

Co je komu do toho, kde na to vzala. Kdyby na to neměla, tak to neudělá. Lidi, probuďte se! A hlavně, co je Plesku do toho. Kdybyste raději psali něco zajímavého a ne tohle.

sores ( 19. července 2017 10:16 )

Vždyť si soudci a politici neustále zvyšují platy! Žijí si nádherně ale soudy se vlečnou jako nikde na světě!!!

jardavozembouch ( 19. července 2017 09:42 )

lide se vzdy zajimaji o veci, do kterym jim nic neni... "kde na to vzala..." hnus. nejaky zavistivy prduch, co nema co na praci, jen cumi z okna a stara se o druhe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa