Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

V uprchlickém táboře propukl velký požár. Na místě jsou mrtví

Autor: ČTK - 
2. července 2017
15:40

Tři oběti na životech si vyžádal požár, který dnes propukl v táboře se syrskými uprchlíky v libanonském údolí Bikáa. Příčina požáru se zatím vyšetřuje. S odkazem na libanonskou televizi o tom napsala agentura Reuters.

Uprchlické zařízení se nachází asi hodinu cesty od libanonského hlavního města Bejrútu. Ze záběrů libanonské televizní stanice MTV bylo vidět, jak z uprchlického tábora šlehají plameny a stoupá dým, na záběru byla zaznamenána nejméně jedna exploze.

Před válkou v Sýrii uteklo do zahraničí přes pět milionů lidí, z toho více než milion syrských uprchlíků je právě v Libanonu. Mnoho z nich žije v provizorních obydlích po celé zemi. Libanonská vláda uvádí, že Libanon ve skutečnosti poskytuje útočiště až 1,5 milionu syrských uprchlíků.

Podívejte se na záběry požáru:

Mnoho lidí, kteří v táboře žijí, podle tamního uprchlíka přišlo ze syrské provincie Rakka. „Začali jsme zkoumat, kolik bylo zničeno stanů. Hned jak to budeme vědět, poskytneme potřebným rodinám pomoc,“ řekla mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Dana Sleimanová. „Zřejmě požár způsobil kuchyňský vařič. Čekáme, jestli se to potvrdí,“ dodala.

Další videa