Co je „covfefe“? Svět řeší záhadné slovo, které napsal Trump

Autor: ČTK, Mii - 
31. 5. 2017
16:40

Americký prezident Donald Trump se svým nočním tweetem, ve kterém použil záhadné slovo covfefe, postaral o značný rozruch. Internetoví uživatelé si dosud marně lámou hlavou, co měl šéf Bílého domu na mysli. Věta zněla: „Navzdory neustálému negativnímu zpravodajskému covfefe.“ Je očividné, že prezident větu nedokončil a s překlepem předčasně zveřejnil, proto lidé na Twitteru začali okamžitě řešit, o čem chtěl Trump psát.

Patvar již má své heslo v internetovém slovníku Urban Dictionary, který se věnuje slangovým tvarům. Podle jednoho z několika vysvětlení se covfefe používá, když dojdou slova, nebo k ukončení rozpravy, když je člověk znaven dalším vysvětlováním svých myšlenek.

Svět se směje Trumpovu nesmyslnému slovu.Svět se směje Trumpovu nesmyslnému slovu. | 

Další lidé spekulují, že covfefe by mohlo být heslem k odpálení amerických jaderných zbraní, jiní se pak s odkazem na údajné ruské vměšování do amerických voleb domnívají, že slovo bude mít souvislost s Moskvou, případně bude mít význam v ruštině.

Americký režisér Zach Braff je podobně jako řada jiných lidí přesvědčen, že ačkoli covfefe ve slovnících anglického jazyka není, Trumpův mluvčí Sean Spicer slovo bude z celého srdce obhajovat. „Nejenže covfefe je slovem, je také nejskvělejším slovem, jaké kdy bylo vysloveno,“ napsal Braff, jak si představuje očekávané Spicerovo prohlášení.

Podnikavci si mezitím zakoupili internetovou doménu Covfefe.com, na které jsou k mání reklamní předměty s upraveným Trumpovým volebním heslem Make America Great Again (Učiňme Ameriku opět skvělou), které nyní zní Make Covfefe Great Again.

Trump, který je aktivní účastí na Twitteru pověstný, ráno ostře sledovaný tweet vymazal. „Kdo dokáže zjistit, co je skutečný význam covfefe??? Užijte si to!“ napsal prezident v novém tweetu.

Takhle zhodnotil 100 dní úřadování Donalda Trumpa seriál Simpsonovi:

Video Simpsonovi hodnotí 100 dní Donalda Trumpa ve funkci prezidenta USA - Facebook.com/Simpsonovi
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
jajas ( 31. května 2017 18:11 )

A já si myslel, že jen my Češi máme pako prezidenta, Jak vidím, i amíci si "dobře" vybrali. Ten chlap je úplně mimo mísu......

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa