Teror v Manchesteru: Varování na sociální síti už čtyři hodiny před útokem?

Autor: aba - 
23. 5. 2017
09:52

Útok v Manchesteru, který následoval bezprostředně po koncertě Ariany Grande, si vyžádal 22 mrtvých a bezmála šest desítek zraněných. Opravdu ale přišel bez varování?

Teror, který zasáhl především náctileté. Tak vypadala noc hrůzy v anglickém Manchesteru, když po koncertě zpěvačky Ariany Grande vybuchla bomba v předsálí. Výbuch zasáhl dav, který odcházel z koncertu, a vyvolal paniku.

Po hřebíkové bombě zůstalo na místě 22 mrtvých, včetně sebevražedného útočníka. Policie prošetřuje, zdali byl napojený na nějakou z teroristických organizací, nebo jestli jednal jako tzv. vlk samotář. Žádná organizace se prozatím k útoku oficiálně nepřihlásila.

Je ale možné, že někdo o útoku věděl už dřív. Twitterový uživatel se jménem @owys663 sdílel několik tweetů už v půl sedmé večer. Vzkazy byly výhrůžné s hashtagy Manchester arena a islámský stát. Účet tohoto uživatele je momentálně blokován a tak po sociálních sítích kolují obrázky těchto tweetů. O jejich autentičnosti se uživatelé dohadují. Identita majitele účtu není známa.

Video Smrt v Manchesteru: Útočník zabíjel hřebíkovou bombou. - Reuters/Klára Brunclíková/ Hudební Banka
720p 480p 360p 240p

Vše o teroru v Manchesteru čtěte ZDE

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud