Češka Nikola (21) přežila teror v Manchesteru. „Kontrolovali jen, jestli nemáme vodu. Do tašek se nedívali“

Autor: dv - 
23. 5. 2017
08:04

Přímé svědectví děsivého teroru v Manchesteru – Češka Nikola (21) byla mezi davem lidí, který měl štěstí a dostal se po explozi z haly bezpečně ven. „Nastala panika, křik…“ říká Nikola a upozorňuje na to, že bezpečnostní služba fanoušky před koncertem vlastně ani nekontrolovala. 

Svědectví Češky Nikoly Trochtové, které v úterý ráno svěřila Radiožurnálu, odhaluje, že ochranka Manchester arény podle jejích slov podcenila kontrolu při vstupu na koncert zpěvačky Ariany Grande. „Bezpečnostní prohlídka v aréně nebyla žádná, spíš nulová. Jediné, co je zajímalo, abychom spolu neměli vlastní vodu, do tašek se nám ani nepodívali, ani nebylo takové to ošmatání těla, jestli u sebe něco nemáme,“ řekla pro Radiožurnál Češka Nikola Trochtová, která v Británii studuje na The Robert Gordon University.

Nikola okamžik hrůzy popisuje jako jeden velký chaos, co se ale skutečně stalo, to se dozvěděla v holé pravdě až na hotelu, když byla v bezpečí. „Došlo k tomu, když jseme zrovna opouštěli koncert, asi tři až pět minut potom, co zpěvačka odešla z pódia… Chvilku se nic nedělo, pak začal křik, všichni začali panikařit, kudy by mohl utéct,“ dodala Nikola.

Video Video zachycuje výbuch v hale v Manchesteru - aréna v levé části záběru. - youtube.com
720p 480p 360p 240p

Češka se domnívá, že únikové východy z haly se otevřely až po cca pěti až deseti minutách od exploze. „Někdo tam řekl, že vše je v pořádku, že máme v klidu odejít pryč,“ říká.

Fotogalerie Teror na koncertu v Manchesteru 48 fotografií

Video K výbuchu došlo po konci koncertu v předsálí, video ze samotného sálu zachytilo explozi jako dunivou ránu. - youtube.com
360p 240p

Česká diplomacie zatím nemůže stoprocentně vyloučit to, že mezi oběťmi či zraněnými noční exploze v anglickém Manchesteru jsou i čeští občané. Diplomaté prostřednictvím svého velvyslanectví v Londýně i honorární konzulky v Manchesteru průběžně zjišťují bližší informace a jsou ve spojení také s metropolitní policií v Manchesteru.

Vše o teroru v Manchesteru čtěte ZDE

Doporučujeme
prycsnima ( 23. května 2017 23:28 )

 Dě te všicí do pí či!Merkelská svi ňe a všecí zaku rvení politici co sem ten negramotnej jako krysy se množící ksindl tahaj.Sluníčka a Gutmenschen!Chcípněte a to brzy.

agfor ( 23. května 2017 15:58 )

Je fakt, že jsme z kolonizace nic neměli, ale Merkelovic kráva chce, abychom její pozvané doktory a inženýry, živili.

agfor ( 23. května 2017 15:54 )

Tohle budeme mít v Česku taky, pokud se včas netrhneme od EU, řízené bláznivou babou Merkelovou. Anglie se o únik z EU snaží, ale je vidět, že pozdě. Už tam moc arabské sebranky nalezlo.

oxygene.p ( 23. května 2017 13:32 )

Čekal jsem , kdo z Čechů si bude chtít užít svých pět minut slávy na netu. Vyhrála to nějaká Nikola. Chvíli bude na netu za hvězdu , jak přežila teroristický útok , rodiče si poplakají , jak mají statečnou dcerku , ve škole nebo v práci bude chvilku středem pozornosti a pak se vrátí do reality.

zdenekk- ( 23. května 2017 12:14 )

ALESPOM ZKROTNOU SPRATCI ROZMAZLENÝ SEBESTŘEDNY !!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa